1975. szeptember 27-én születtem a dél-bánsági régió Torontálvásárhely nevű falujában. Fotózással és hírlapírással 2006 óta foglalkozom intenzíven. Vagyis azóta vagyok „Hét Nap-os”. Észrevenni, meglátni, hitelesen megörökíteni és másokkal is megosztani a tényeket, általuk pedig olykor önálló (utó)gondolkodásra is bátorítva a befogadó célközösséget. Ezek alkotják tevékenységem alappilléreit, melynek legfőbb mottója: „A megrepedt nádszálat nem töri össze, a füstölgő mécsest nem oltja el” (Ézs.42.3). A szórványban végzett újságírói munkámat a Vajdasági Magyar Újságírók Egyesülete 2012-ben díjazta.
| Martinek Imre cikkei | |
|---|---|
| Akad még bőven elvégzendő feladat! | 2010.04.13. |
| Egy fényképkiállítás és üzenetei | 2010.03.31. |
| Magyar napok Versecen | 2010.03.31. |
| Torontálvásárhelyen is megtört a jég! | 2010.03.24. |
| Tíz éve a nemzettársaik szolgálatában | 2010.03.24. |
| A második elődöntő helyett | 2010.03.17. |
| A Dél-Bánság ünnepi krónikája | 2010.03.17. |
| Az áhítattal ejtett szó ünnepe | 2010.03.10. |
| Szülőföldet építő kicsiny sikerek | 2010.03.03. |
| Farsang végi jelmezbál Hertelendyfalván | 2010.03.03. |