- Kovács Katona Ákos felvételeÁprilis 22-én Doroszló is részese lehetett annak a feltámadási menetnek, amely az anyaországban és annak elcsatolt területein viszi stációról stációra a 2004. december 5-ei népszavazás sajnálatos kimenetelének eszmei orvoslására a Zamárdiban megalapított Feltám...
- Kovács Katona Ákos felvétele |
Április 22-én Doroszló is részese lehetett annak a feltámadási menetnek, amely az anyaországban és annak elcsatolt területein viszi stációról stációra a 2004. december 5-ei népszavazás sajnálatos kimenetelének eszmei orvoslására a Zamárdiban megalapított Feltámadási Szárnyaskeresztet.
A doroszlói Szentkúton a gombosi hívek adták át ünnepélyesen ft. Verebélyi Árpád helyi plébánosnak, aki többek között elmondta: nagy megtiszteltetés és öröm számukra, hogy a kegyhelyen fogadhatják keresztény nemzeti egységünk e jelképét, mely voltaképp Árpád-kori motívum, a kereszt a húsvét, a szárny a pünkösd szimbóluma.
A közös ima utáni művelődési műsorban Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület IRO-M irodalmi szakcsoportjának tagjai György Mária, Gellér Jusztina, Ristić Anita és Lennert Tímea előbb a bácskai, doroszlói táj ihlette, majd vallásos és nemzeti jellegű költeményeket szavaltak. Felléptek emellett az egyesület középső csoportos néptáncosai Csernicsek Gyöngyi vezetésével, az ifjabb Csernicsek József vezette fúvószenekar kíséretében, valamint népdalokat hallhattunk a Népművészet Mestere címmel kitüntetett Samu Antalné Babos Rozáliától. Végül a Klemm Valéria vezényelte énekkar a hívekkel együtt elénekelte előbb a székely, majd pedig a magyar himnuszt. A keresztet azután -- lévén az idei Szent Imre éve -- az Önkéntes Tűzoltótestület irányításával Gellér Enikő és Gellér Zoltán népviseletes fiatal fiákeres menetben a Szent Imre-plébánia kegytemplomba vitte. Ott a ft. Verebélyi Árpád celebrálta szentmise keretében, amint minden, a keresztet fogadó közösség, úgy a doroszlóiak is feltűzték rá a Kárpát-medence magyarságához intézett üzenetüket, majd Gál Péter zamárdi hitoktató, a Szárnyaskereszt egyik megálmodója szólt. Mint mondta, a menet 2005-ben és 2006-ban is útnak indult, a csaknem 2000 km-es nemzeti zarándoklat húsvéttól pünkösdig tartóan Tihanytól Csíksomlyóig áthaladt mindegyik magyarok lakta utódállamon, és lám, most 2007-ben Doroszlón is, látta a tekintetekben, kiérezte a versekből hogy eleget tett küldetésének!
A keresztet a doroszlói hívek egy delegációja 23-án Nemesmiliticsre vitte, ahol a ft. Egedi Antal által szolgáltatott istentisztelettel és verses ünnepi összeállítással készültek. Később egy szentmise erejéig a Szárnyaskereszt ellátogatott az őrszállási hívek közösségébe is. 24-én pedig Nemesmiliticsről Csonoplyára folytatta zarándokútját.