A kishegyesi Literatúra rendezvénysorozat Csépe Imre író, költő emlékét, szellemiségét hivatott továbbvinni. A Csépe-emléknap alkalmából 1972 óta megszervezett vajdasági irodalmi találkozóhely a költő szülőfalujában a Magyar Nemzeti Tanács kiemelt jelentőségű kistérségi rendezvénye.
Az ünnepség az Aranyeső vers- és prózamondó verseny községi döntőjével kezdődött, melynek a Kishegyesi Könyvtár rendezvényterme adott otthont.
Délután a Csépe Imre-emléktábla megkoszorúzása következett. A költő emlékének tiszteletére Nemes Fekete Edit kerámiaművész, Hugyik Richárd, a Magyar Nemzeti Tanács kulturális ügyekkel megbízott tagja, Sándor István, Kishegyes község alpolgármestere és Oroszi Sándor, a községi képviselő-testület elnöke koszorúztak, mely esemény után kiállítás nyílt a 110 éve született Csépe Imre műveiből a Kishegyesi Könyvtár kiállítótermében.
Ezután dr. Várady Tibor Házasság utáni házaságy című könyvének bemutatóján vehettek részt az érdeklődők. A dokumentum-prózakötet kapcsán, mely a Forum Könyvkiadó gondozásában jelent meg, Brenner János beszélgetett a szerzővel. Ebben a könyvben, akárcsak Várady Tibor korábban megjelent köteteiben is, a családi ügyvédi iroda kincstárából merített periratok alakulnak irodalommá. Ezek az egykori jogi dokumentumok korok, történetek és sorsok sokaságát bontják ki. A történetek különlegessége, hogy a családi iroda sokféle korban, változó hatalmak idején, sokféle nemzetiségnek nyújtott jogi szolgáltatást. Ezúttal főleg a II. világháború alatti bánáti, kisebb perekkel foglalkozott, ötvözve a történelemmel és saját személyes emlékeivel, regényes történetekké alakítva őket.
A könyvbemutató után Nemes Fekete Edit Magyar Életfa díjas kerámiaművész és dr. Ninkov Kovacsev Olga művészettörténész közreműködésével megnyílt a Dévics Imre Kerámia-művésztelep tárlata.
Az ünnepségsorozaton közreműködtek az Aranyeső vers- és prózamondó verseny díjazottjai, valamint a Topolyai Zeneiskola diákjai.
A rendezvény támogatói a Magyar Nemzeti Tanács, Kishegyes Helyi Közössége, valamint a Petőfi Sándor Művelődési Egyesület voltak.
Fényképezte: Talpai Lóránt