
Az útközben kumulálódott feszültségek, belső nyugtalanságok „hígításához” ezúttal egy jazzkoncert hangulatában reménykedtünk. A muzsikában, mely befogadóit egyszerre képes ellazítani, táncba hívni, éneklésre vagy egyszerűen csak afféle, sima dudorászásra bátorítani.
„A valóság, mint megrepedt cserép, nem tart már formát és csak arra vár, hogy szétdobhassa rossz szilánkjait” (Radnóti Miklós: Ó, régi börtönök (részlet); Kelt: 1944. március 27-én)
Kikelet havának (március) tizenegyedik napján a budapest-belvárosi S4 — Háló Közösségi és Kulturális Központ nagytermét betöltő közösség audiovizuális epicentrumába a Budapest-díjas, régóta „hálós” gitáros Juhász Gábor triója, valamint Holló Aurél, a világhírű Kossuth- és Bartók—Pásztory-díjas Amadinda Együttes tagjának közös fellépése került. Egy színpadon, szem- és fülközelben, klubkörnyezetben. A sorrendben 155. alkalmon, melyhez Csabai Margit önkéntes saját kezűleg készített egy hamisítatlan csillagos ötöst.
A rögtönzött pódium csillagai pedig a fővárosi Juhász Gábor Trió — Juhász Gábor (gitár), Kovács Zoltán (nagybőgő) és Jeszenszky György (dobok) felállásban, illetve vendégük, a neves vibrafonos, Holló Aurél voltak.
A havi rendszerességgel jelentkező eseménysorozat a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) Hangfoglaló pályázatának támogatásával valósul meg. Szerkesztője és művészeti vezetője Deseő Csaba hegedűművész. Az estek házigazdája Schön György. Változatlanul. Ráadásként az It Might as Well Be Spring című szerzeményt hallhattuk.
Fotóink a helyszínen készültek.
Fényképezte: Martinek Imre