Hétfő (április 10-én) este a Hogy volt?! kihagyhatatlan. Élményszerűek az archív felvételekkel tarkított, megható találkozások. A meghívottak valódi, sikeres művészi pályát tudhatnak magukénak, szívesen és színesen sztoriznak. Kellemes nosztalgiával tölt el a műsor. Példaképeket, kedves, ismerős arcokat látok viszont. (Duna World, 20.00)
Kedden (április 11-én) és minden hétköznap reggel a Muzsikáló reggelt hallgatom az autóban. Nagyon szeretem a szórakoztató, informatív, magazinjellegű műsort, érdekelnek a mögöttes történetek. Emellett a reggel hallgatott klasszikus zene kiegyensúlyozza és meghatározza az egész napom hangulatát. (Bartók rádió, 6.05)
Szerdán (április 12-én) délelőtt a Hely műsorvezetőjével, Farkas Erikával érdekes, alig ismert tájakon, nehezen megközelíthető helyszíneken barangolhatunk megannyi izgalmas vagy megható történettel gazdagodva (Kossuth rádió, 11.07). Örömmel nézem meg újra Vitray Tamás egykori tanárom műsorát. Egyaránt vonzó a beszélgetések hangulata és a meghívottak egyénisége is. (M3, 23.20)
Csütörtök (április 13-a) estére a Kocsonya Mihály házassága című, 1965-ben készült magyar tévéjátékot szemeltem ki a kivételes tehetséggel megáldott Dajka Margit és Agárdy Gábor főszereplésével (M3, 22.15). Később a Kulisszák mögött — az A38 Hajón műsort, a Kerekes Band lemezbemutató koncertjét élvezhetjük. Valódi zenei kuriózum a zenekar által meghonosított ethno funk stílus. Az együttes tagjai hozzám hasonlóan egriek, a kezdetektől hallgatom őket és követem felívelő pályájukat. (M2, 23.25)
Péntekre (április 14-ére) és minden estére szívből ajánlom a Vers mindenkinek műsorát. Kiváló lehetőség arra, hogy a klasszikus magyar költészet legkiemelkedőbb költeményeit hallgathassuk remek színészek tolmácsolásában. Mindig közel állt hozzám az irodalom, a versek lehetővé teszik, hogy a nyelv sűrített, tömör, lelkiségben és gondolatokban gazdag szintjeire emelkedhessünk. (M5, 19.00)
Szombaton (április 15-én) este kíváncsian várom az 1942-ben forgatott magyar filmdrámát, az Isten rabjait. Gárdonyi Géza — aki igen mélyen kötődött szülővárosomhoz — regénye alapján készült. (Duna World, 19.25)
Katolikus városból érkeztem, e hit szellemében neveltek. Vasárnap (április 16-a) éjszaka feltétlenül megnézem a II. János Pál — A fehér ruhás vándor című lengyel dokumentumfilmet. Ez az alkotás emléket állít az általam végtelenül tisztelt egyházfő kivételes emberi nagyságának. (M5, 23.35)