
Egy magyar éremmel zárult a téli olimpia harmadik versenynapja, miután a férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 1000 méteres távján Liu Shaoang bronzérmet szerzett. A döntőben Liu Shaolin Sándor ért elsőként célba, de a videózás után Liu Shaolint két esetben is szabálytalannak találták a bírók, és kizárták a versenyből. A győzelmet így a kínai Zsen Ce-vej szerezte meg Li Ven Lung előtt, míg a negyedikként célba érő Liu Shaoang lett a bronzérmes.
Liu Shaoang a téli olimpiákon a kilencedik magyar érmet gyűjtötte be, elsőként szerzett három téli olimpiai érmet és elsőként szerzett egy olimpián két érmet — Liu Shaoang tagja volt a pjongcsangi nyertes férfiváltónak és a szombaton Pekingben bronzérmes vegyes váltónak (Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, John-Henry Kruger, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia) is.
Az eddigi egyetlen magyar aranyérmet négy évvel ezelőtt Pjongcsangban a rövidpályásgyorskorcsolya-férfiváltó szerezte. A két ezüstérem közül az első 1948-ban páros műkorcsolyában született a Kékessy Andrea—Király Ede-kettős révén, a második pedig 1980-ban a Regőczy Krisztina—Sallay András-duónak köszönhetően.
Bronzéremből szombatig ötöt szereztek magyar sportolók a téli olimpián, 1932-ben és 1936-ban a Rotter Emília—Szollás László-kettős végzett harmadikként, 1952-ben és 1956-ban pedig a Nagy testvérek — Marianna és László — zártak harmadik helyen a páros műkorcsolya versenyében. Szombaton a Jászapáti Petra, Kónya Zsófia, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, John-Henry Krueger összeállítású magyar csapat lett bronzérmes a rövidpályás gyorskorcsolyázók 2000 méteres vegyes váltó számában.
Pekingben már a harmadik nap után minden idők legeredményesebb magyar szereplését nyújtja a magyar küldöttség, hiszen először sikerült két érmet nyerni egy olimpián.
Fotó: MTI/Kovács Tamás