A mesterséges intelligencia folyamatosan fejlődik, ezáltal egyre gyakrabban lép át újabb és újabb határokat. Például néhány éve még a sci-fi-filmekben láthattuk, ahogy emberek és gépek közösen alkotnak, ma pedig már csak beírjuk, miről szeretnénk egy képet, és rögtön négy verziót is kapunk.
De ezt már láttuk, ma már senki nem lepődik meg azon, hogy az AI képes nekünk parancsszóra képet kreálni. Sőt, már a videókészítés is kezd alakulni, mondjuk, egy kép alapján készít nekünk videót. Vagy a mezőn vágtázó lovat is egész ügyesen összehozza. Ezt pedig tovább lehetett fokozni, hiszen ma már ott tartunk, hogy otthonról bárki létrehozhatja néhány kattintással saját sorozatát. A Fable Studio legújabb fejlesztésének, a Showrunnernek köszönhetően ezzel forradalmasítja nemcsak a szórakoztatóipart, de a kreativitást is.
Kép: https://www.showrunner.xyz/
Ez az új AI-Netflix-szerűség egy forradalmi streamingplatform, mely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy mesterséges intelligencia segítségével saját sorozatokat és epizódokat hozzanak létre. A Showrunner teljes mértékben a generatív mesterséges intelligenciára épül. A platform, akárcsak a képalkotó programok, egyszerű felhasználói utasítások, vagyis promptok alapján képes nekünk epizódokat írni, hangot adni hozzájuk, és végül animálni őket. A felhasználók így teljesen saját tartalmakat hozhatnak létre, irányítva a párbeszédeket, a karaktereket és a felvételek típusait. Ez a technológia lehetővé teszi, hogy bárki, akinek vannak kreatív ötletei, de nincs hozzáférése hagyományos produkciós eszközökhöz, saját sorozatokat készíthessen.
A Showrunner bevezetése nagy hatással lehet Hollywoodra és a hagyományos tartalomgyártásra. A technológia racionalizálhatja a gyártási folyamatokat, csökkentve a költségeket és az időt, mely szükséges egy-egy sorozat elkészítéséhez. Viszont akárcsak a képalkotók esetében, aggodalmakat is felvet a kreatív munka leértékelésével kapcsolatban, mivel a mesterséges intelligencia által generált tartalmak hamarosan versenyezhetnek az emberi alkotásokkal. Ha ugyanolyan gyorsan fognak fejlődni, mint a képalkotók, akkor még kb. két év.
A Showrunner platform már bemutatott tíz, mesterséges intelligencia által készített animációs műsort, mint például a South Parkra hajazó szatirikus Exit Valley-t, az Ikiru Shinu című horroranimét és a Sim Francisco című antológiasorozatot. Ezek a műsorok jelenleg mind animációk, de a felhasználók ösztönzést kapnak arra, hogy ezekhez a műsorokhoz saját epizódokat készítsenek, melyek közül a legjobbak bekerülhetnek a hivatalos filmkatalógusba. Az AI segítségével bárki lehetőséget kap arra, hogy elmesélje saját történeteit, illetve saját világokat hozzon létre. A legjobbak pénzjutalmat is kapnak, sőt, akár a bevételből is részesülhetnek. A platform célja ezzel az, hogy a felhasználók aktívabban vegyenek részt a tartalomgyártásban, és akár teljesen saját műsorokat hozzanak létre. Az érdeklődők az év végéig csatlakozhatnak az ingyenes próbaverzió várólistájához.
Ha a képalkotókat vesszük alapul, akkor a jövőben várhatóan még több ilyen platform jelenik meg, mely tovább bővíti a kreatív lehetőségeket, és átalakítja a tartalomgyártást. Az AI-Netflix és hasonló platformok lehetővé teszik, hogy a felhasználók ne csak fogyasztói, hanem aktív alkotói is legyenek a digitális tartalmaknak. A tartalomgyártás többé már nemcsak a nagy stúdiók és rendezők kiváltsága. A generatív mesterséges intelligencia új korszakot nyit, ahol bárki megvalósíthatja kreatív álmait, és akár világsikerű sorozatokat is létrehozhat a saját nappalijából. A jövő már itt van a nyakunkon, és mi mindannyian részesei lehetünk ennek a forradalomnak, az pedig majd rajtunk áll, hogy pozitív vagy negatív kimenetele lesz-e.