Helyszín: Dobó Tihamér Képtár
Szervező: Regionális Kreatív Műhely szervezésében és a magyarkanizsai önkormányzat támogatásával
Kása Béla Fotókiállítása
A régiekről
„Kása Béla az eltűnőben lévő paraszti kultúra és életmód legfontosabb vizuális megörökítője. Míg Korniss Péter inkább a táncház egészét ragadta meg, ezért a fotóin láthatók a zenészek is, addig Béla kifejezetten őket fotózta. Így mindenekelőtt neki köszönhető, hogy ezeknek a nagyszerű muzsikusoknak nemcsak a játékát, hanem az arcát is ismerjük.“ (Jávorszky Béla Szilárd)
Fotók: Nagy Gábor
Kása Béla Pécsett született 1952-ben.1965-től él Németország, itt végezte iskoláit. 1973-ban Erdélybe utazott. Nem csak a táj, az emberek, az évszázados élő hagyományok hatottak rá, de ekkor került a népzene bűvkörébe is. Megtanult brácsázni, bőgőzni, népzenét gyűjtött és fényképezett. “Nagy feladatom az életben: magamnak, a gyerekeimnek és az utókornak megörökíteni azt a világot, melynek már én is csak csodálója lehettem, részese nem igazán, mert ‘későn’ születtem.” Remek portréfotóinak a titka az egyénekkel való kapcsolatteremtés.
1979-ben a kölni Képzőművészeti Szakfőiskola Művészeti és Formatervezési Karán szerzett diplomát művészi fotográfia szakon. 1982-ben visszaköltözött Magyarországra. 1985-től népzenei együttesek és szólisták lemezeihez és propagandaanyagaihoz készít fotókat. 2021-től a Magyar Művészeti Akadémia levelező tagja.
Megnyitja: Berecz András – ének (H) és Pozder Damján (Magyarkanizsa) – citera, ének
A belépés díjtalan.
Fotók: Nagy Gábor