„Gondolj merészet és nagyot, és tedd rá éltedet, nincs veszve bármi sors alatt, ki el nem csüggedett” — gondolatébresztő Vörösmarty-idézet dr. Klinghammer István, a Magyar Örökség díj bírálóbizottsága elnökének köszöntőjéből.
Jelen esztendő júniusának 21. napján, a nyári napforduló időpontjához kötődve tartották meg Budapest IX. kerületében, a Ráday Ház Dísztermében az idei második, illetve a rangos elismerés létrehívásának évétől (1995) számított, sorrendben 109. alkalommal a Magyar Örökség díjátadó ünnepségét.
A legutóbbi díjkiosztón, a beérkezett állampolgári javaslatok elbírálása után, az 1952-es Helsinki olimpiai csapat kiemelkedő teljesítményét, Szabados György (1939—2011) zeneművészetét, Koltai Lajos filmművészeti munkásságát, az egri Esterházy Károly Katolikus Egyetem (EKKE) oktatási tevékenységét, a Szamosújvári (Erdély) Téka Alapítvány közösségépítő munkáját, a rimaszécsi (Gömör, Felvidék) Juhász István példamutató közösségépítő munkásságát, valamint a székelyudvarhelyi (Erdély) születésű, Budapesten élő és alkotó Józsa Judit kerámiaszobrász, művészettörténész munkásságát méltatták. Nevüket mostantól az „Aranykönyv” őrzi.
Az ünnepi díjkiosztón (f)elhangzó zenei betétek tolmácsolói Grencsó István (1956) magyar szaxofonos, jazz-zenész, illetve a szamosújvári díjazott Téka Alapítvány színeit képviselő fiatal népzenei együttes voltak.
A Magyar Örökség díj fő támogatója az Agrárminisztérium és a Hungarikum Bizottság, a kiemelt támogatók pedig Schmitt Pál volt köztársasági elnök, az Állatorvostudományi Egyetem, illetve Vincze László és Fiai Papírmerítő Műhely.
Fotóink a helyszínen készültek.
Fényképezte: Martinek Imre