XXII. Hagyományaink Ünnepe

XXII. Hagyományaink Ünnepe

Programterv

DÉLELŐTTI MŰSOR
 
9.30 ÓRA
Tejtermékekből készült hagyományos ételekből nyílik kiállítás a Művelődési Ház új közösségi terében.
A kiállító gyermekcsoportok nevei:
Tejszínhab, Zenta
Népdalbarátok Klubjának Unokái, Felsőhegy
Csoki, Felsőhegy
Nem Ma Kezdtük, Felsőhegy
Konyhatündérek, Zenta
Levendulák, Zenta
Szélforgók, Kevi
A kiállítást véleményezi Paskó Csaba mesterszakács és Nagy Abonyi Ágnes néprajzkutató.
 
10.00 ÓRA
ÜNNEPI MŰSOR
Ünnepi köszöntőt Perpauer Attila községi oktatási és művelődési tanácsos mond.
1. Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta Ispiláng néptánccsoport – Bíborka csoport Zentai gyermekjátékok Művészeti vezető: Baji Endre és Gnädig Kornélia
2. Petőfi Sándor Általános Iskola Csokonai Vitéz Mihály Kihelyezett Tagozata, Felsőhegy
Deák Viola mesemondó
A sárkány, a szabó meg a kovács
Művészeti vezető: Berecz Gábor Zsuzsanna
3. Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta Ispiláng néptánccsoport – Sercegők csoport
Tisza menti összeállítás (Elvesztettem zsebkendőmet)
Művészeti vezető: Baji Endre és Gnädig Kornélia
4. Petőfi Sándor Általános Iskola Csokonai Vitéz Mihály Kihelyezett Tagozata, Felsőhegy
Apró Botond mesemondó
A róka meg a farkas aratni megy
Művészeti vezető: Csonti Melinda
5. Gyönygyvirág citerazenekar, Zenta Dél-alföldi népdalok Művészeti vezető: Juhász Gyula
6. Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta Ispiláng néptánccsoport – Szikra csoport Kalocsai táncok (Nagy nap van minálunk!) Művészeti vezető: Baji Endre és Gnädig Kornélia
7. Petőfi Sándor Általános Iskola Csokonai Vitéz Mihály Kihelyezett Tagozata, Felsőhegy
Kőrösi Leila mesemondó
A róka és a gólya
Művészeti vezető: Csonti Melinda
8. Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta Szeles Veronika Gombosi népdalok Művészeti vezető: Berec-Csizmadia Anna
9. Búzavirág Művelődési Egyesület, Bogaras
Pipacsok citerazenekar
Dél-alföldi dalok
Művészeti vezető: Fodor Ildikó
10. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Csiribiri néptáncsoport
Sárközi táncok
Művészeti vezető: Baji Endre és Gnädig Kornélia
11. Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta Ispiláng énekcsoport
Szatmári dalcsokor
Művészeti vezető: Tóth Rozália
12. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Szarkaláb néptánccsoport
Magyarpalatkai táncok
Művészeti vezető: Baji Endre és Gnädig Kornélia
13. Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ
Szeles Veronika
Hajdú-bihari népdalok
Művészeti vezető: Kállai Takács Éva
14. . Rosetta Kézműves Társaság
Szarvák Anikó mesemondó
Az asszony becsülete
15. Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta Ispiláng Zenta Néptáncegyüttes Dél-alföldi táncok (Papucsszaggató kisasszonyok) Művészeti vezető: Baji Endre és Gnädig Kornélia
16. Nagy Abonyi Szabolcs mesemondó
Ördögös mese
Ételkiállítás eredményhirdetése és Paskó Csaba mesterszakács
gyermekkönyvének ünnepélyes bemutatója.
Közben a zsűri értékel a csoportvezetőknek.
 
 
DÉLUTÁNI MŰSOR
 
14.30 ÓRA
Tejtermékekből készült hagyományos ételekből nyílik kiállítás a Művelődési Ház új közösségi terében.
A kiállító felnőttcsoportok nevei:
Jelena Sočin, Zenta
Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Népdalbarátok Klubja, Felsőhegy
Rosetta Kézműves Társaság, Zenta
Felsőhegyi Könyvtár, Felsőhegy
Nyári-őszirózsa kézimunka csoport, Kevi
 
16.00 ÓRA
ÜNNEPI MŰSOR
Ünnepi köszöntőt Perpauer Attila községi oktatási és művelődési tanácsos mond.
Berec-Csizmadia Anna és a Juhász zenekar közös műsora
1. Népdalbarátok Klubja, Felsőhegy Zenta környéki népdalok Művészeti vezető: Kopasz Etelka
2. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
A tornyosi Ady Endre Művelődési Egyesület asszonykórusa és tamburazenekara
Tisza menti dalok
Művészeti vezető: Tóth Ugyonka Frigyes
3. Délibáb Magyar Művelődési Egyesület, Zenta Lóra csikós, lóra! Művészeti vezető: Recskó Szabolcs
4. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi Bazsarózsa asszonykórus és Jóbarátok tamburazenekar Dél-alföldi dalok Művészeti vezető: Juhász Gyula
5. Tópart Magyar Művelődési Egyesület, Zenta A rózsának lehullott a levele Művészeti vezető: Pásztor Klára
6. Búzavirág Művelődési Egyesület, Bogaras Búzavirág citerazenekar és asszonykórus
Tisza menti dalok Művészeti vezető: Tóth Rozália
7. NGO Kertek Helyi Közösség Civil Szervezet, Zenta Kék pántlika énekcsoport Nagy pénteken mossa holló a fiját Művészeti vezető: Kálmán Ilona
8. Juhász Gyula
Vlasity Károlyné Zélity Klára dalaiból
9. Pöndöly asszonykórus, Zenta Tisza menti dalok Művészeti vezető: Tóth Rozália
10. Sarkantyú tamburazenekar, Zenta Dél-alföldi dalok Művészeti vezető: Székej É. Krisztián
A felnőtt ételkiállítás eredményhirdetése a Művelődési Ház új közösségi terében.
A zsűri értékel a csoportvezetőknek.
A bemutatott műsort
Kiss Zsélykó néptáncpedagógus,
Berec-Csizmadia Anna Junior Prima-díjas
népdalénekes, Hézső Zsolt citeraoktató
és Toldi István mesefa véleményezi.
 
Szeretne értesülni, ha új cikk jelenik meg Értesítés rovatunkban? Iratkozzon fel értesítőnkre!

E-mailben értesíteni fogjuk Önt az új cikkekről. Feliratkozáshoz kérjük adja meg a nevét és az e-mail címét.

Hozzászólások

Kapcsolódó cikkek

Facebook

Támogatóink