A magyar nyelv napja (az Országgyűlés 2011. szeptember 26-ai határozata értelmében) annak emlékére, hogy 1844-ben e napon fogadták el a magyart hivatalos/államnyelvvé tevő, a magyar nyelv és nemzetiségről szóló 1844. évi II. törvényt.
Tihany – 2022. július 29.
E törvény a többi közt kimondta: „1. § Az országgyűléshez bocsátandó minden kegyelmes királyi Leiratok, Előadások, Válaszok, és Intézvények ezentúl egyedül magyar nyelven adassanak ki. 2. § A törvénycikkek valamint már a jelen országgyűlésen is egyedül magyar nyelven alkottattak és erősíttettek meg: úgy ezentúl is mind alkottatni, mind királyi kegyelmes jóváhagyással megerősíttetni egyedül magyar nyelven fognak.”
A magyar nyelv napja a közfigyelmet igyekszik ráirányítani a magyar nép szellemi-kulturális öröksége és nemzeti identitása alapját jelentő magyar nyelvre.
(Külső hivatkozás: Wikipédia)
…
Magyar szentek és boldogok emléknapja a katolikus egyházban
„Áldott az a nép, melynek vannak szentjei, és amely tiszteli azokat, mert mindenkor áthatja az isteni áldás és szeretet” (Szent II. János Pál pápa).
Ezen a napon azokra a szent életű őseinkre is emlékezünk, akiknek (még) nincs külön ünnepük, de magyar földön éltek.
„A magyar szentek megtanítanak bennünket, hogyan kell nekünk való, ránk szabott módon szentnek lennünk. Nemcsak a magyar embernek, hanem a magyar nemzetnek a maga egészében is szentté kell lennie, mert Magyarországnak is van szent, Isten-kijelölte hivatása. A magyar hivatásra a magyar szentek tanítanak” — írja Sík Sándor Szent magyarság című művében.
(Külső hivatkozás: Rózsadombi imádságoskönyv. Budapest, 2019, 346. oldal)
Szent Erzsébet, Szent Margit, Szent Kinga, Szent István, Szent Imre és Szent László fotói Siófokon, a Sarlós Boldogasszony-templomban készültek. 2022. július 30-án.
Szent Erzsébet
Szent Margit
Szent Kinga
Szent István
Szent Imre
Szent László
Fényképezte: Martinek Imre