Megemlékezések

Megemlékezések

Ünnepi műsorok Vajdaság-szerte az 1848–49-es magyar forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából

Kevi
Március 10., péntek, 19.30 óra, Móra István Művelődési Egyesület
Az volt a tavasz! – Szívek tavasza
Ünnepi megemlékezés az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulójának emlékére a kevi Móra István Művelődési Egyesület szervezésében.
 
Törökkanizsa
Március 11., szombat, 15.00 óra, megemlékezés az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója tiszteletére a törökkanizsai központi temetőben. Az alkalmi műsort koszorúzás követi.
 
Horgos
Március 11., szombat, 14.30 óra, ünnepi megemlékezés a Kossuth-emléktáblánál.
15.00 óra, koszorúzás a Horgost megalapító Kárász család kriptájánál.
16.00 óra, helytörténeti- és hagyományápoló kiállítás megnyitója a Kultúrházban.
16.30 óra, ünnepi műsor a horgosi Kultúrház színpadán.
 
Bajmok
Március 12., vasárnap, 13.00 óra, Töröky Pál sírjának megkoszorúzása a paprenyacsai temetőben. 14.00 óra, megemlékezés a kaponyai emlékműnél.
15.00 óra, ünnepi műsor a Dózsa György MMK nagytermében.
 
Lukácsfalva
Március 12., vasárnap, 15.00 óra, koszorúzás és alkalmi műsor a Petőfi-emléktábla előtt.
 
Muzslya
Március 12., vasárnap, 16.30 óra, szentmise a Mária Neve templomban, majd koszorúzás a muzslyai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület előtt a Petőfi-szobornál. Ezt követően alkalmi műsor a művelődési egyesületben.
 
Szentmihály
Máricius 12., vasárnap, 17.00 óra, ünnepi műsor 1848–49-es forradalom és szabadságharc emlékére a József Attila Művelődési Otthonban.
 
Kúla
Március 12., vasárnap, 9.30 óra, szentmise a Szent György templomban, azt követően alkalmi műsor és koszorúzás a katolikus temetőben a ’48-as emlékműnél.
 
Tiszaszentmiklós
Március 12., vasárnap, 9.30 óra, szentmise a Római Katolikus temető kápolnájában, utána rövid alkalmi műsor, majd koszorúzás a Haranglábnál.
 
Szilágyi
Március 11., szombat, 18.00 óra, megemlékezés az 1848–49-es forradalom és szabadságharcról a József Attila ME színháztermében.
 
Doroszló
Március 12., vasárnap, 10.00 óra, szentmise a Szent Imre templomban, ezt követően koszorúzás a temetőben, a ’48-as síroknál.
 
Kisorosz
Március 12., vasárnap, 8.00 óra, szentmise a Szent Péter és Pál plébániatemplomban, majd
9,00 órától koszorúzás a katolikus temetőben Kőrösi Szabó János honvédtiszt sírjánál, alkalmi műsor keretében.
 
Szaján
Március 12., vasárnap, 11.00 óra, szentmise a Szent István Katolikus templomban, majd koszorúzás és alkalmi műsor a Kopjafánál, az Ady Endre Művelődési Egyesület előtt.
 
Temerin
Március 12., vasárnap, 19.00 óra, ünnepi műsor 1848–49-es forradalom és szabadságharc emlékére a színházteremben.
 
Topolya
Március 12., vasárnap, 19.00 óra, a topolyai Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ és az Óbecsei Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, A zászlót ne hagyjátok! című ünnepi műsora a topolyai Csáki Lajos Általános Iskola Sportcsarnokában.
 
Zenta
Március 12., vasárnap, 16.00 óra, Felsővárosi köztemetőben alkalmi tiszteletadás és főhajtás az 1848–49-es magyar forradalom és szabadságharc áldozatainak emléksírhelyénél.
 
Zenta
Március 12., vasárnap, 18.00 óra, De szellemét a tűz nem égeté meg… címmel ünnepi megemlékezés az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulójának emlékére a Művelődési Házban.
 
Zenta
Március 13., hétfő, 12.00 óra, a Városháza oszlopcsarnokában In memoriam Gróf Batthyány Lajos
az első felelős magyar kormány miniszterelnöke emléktáblájának megkoszorúzása, majd alkalmi műsor.
 
Törökbecse
Március 13., hétfő, 16.30 óra, koszorúzás a Hungária emlékműnél.
 
Magyarkanizsa
Március 14., kedd, 15.30 óra, Kelj fel rab… címmel emlékezés az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseire, majd koszorúzás a Nagytemetőben.
16.00 óra, A boldogság felé címmel Berki Viola (Kiskunhalas) kiállításának megnyitója a Dobó Tihamér Képtárban.
17.00 óra, Szalmalángoszlop − 1848 emlékezete címmel ünnepi műsor a Művészetek Házának nagytermében.
 
Ada
Március 14., kedd, 16.00 óra, alkalmi ünnepi műsor a központi parkban lévő Damjanich emlékműnél, majd koszorúzás.
 
Magyarcsernye
Március 14., kedd, 11.00 óra, Petőfi Sándor mellszobrának megkoszorúzása, majd alkalmi műsor.
 
Szabadka
Március 14., kedd, 14.00 óra, megemlékezés Paganini József tüzérszázados síremlékénél a Zentai úti temetőben.
 
Nagybecskerek
Március 14., kedd, 16.30 óra, koszorúzás a katolikus temetőben, Szemere Pál honvédőrnagy emléktáblájánál.
 19.00 óra, ünnepi műsor a nagybecskereki Petőfi Magyar Művelődési Egyesület székházában.
 
Újvidék
Március 14., hétfő, 18.00 óra, alkalmi műsor a Petőfi Sándor MMK székházában.
 
Csóka
Március 14., kedd, 18.00 óra, Tiszta szívvel címmel ünnepi műsor a Művelődési Házban.
 
Újvidék
Március 15., szerda, 10,00 óra, koszorúzás a Petőfi Sándor MMK előcsarnokában.
 
Kishegyes
Március 15., szerda, 11.00 óra, ünnepi megemlékezés a Nyugati temetőben.
 
Bácskertes (Kupuszina)
Március 15., szerda, 12.00 óra, ünnepi megemlékezés az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulójának emlékére a Petőfi-mellszobornál.
 
Gombos
Március 15., szerda, 16,00 óra, ünnepi megemlékezés az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulójának emlékére a gombosi temetőben, a nagykeresztnél.
 
Padé
Március 15., 16.00 óra, szentmise a temető kápolnájában, majd koszorúzás a kopjafánál.
17.30 óra, a Kossuth-mellszobor megkoszorúzása, majd alkalmi műsor a Magyar Otthonban.
 
Óbecse
Március 15., szerda 16.00 óra, koszorúzás a Petőfi-szobornál.
18.00 óra, ünnepi műsor a Petőfi Sándor Kultúrkörben.
 
Nagykikinda
Március 15., szerda, 18.00 óra, alkalmi műsor az Egység Művelődési Egyesületben, majd koszorúzás a Kossuth-táblánál.
 
Tornyos
Március 15., szerda, 19.00 óra, Tisztelet a bátraknak címmel ünnepi megemlékezés az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulójának emlékére a Tornyosi Könyvtárban.
 
Temerin
Március 15., szerda, 16.00 óra, koszorúzás a kopjafánál a Nyugati temetőben.
 
Maradék
Március 15., szerda, 19.00 óra ünnepi műsor a felújított Kultúrotthon termében.
 
KÖZPONTI MEGEMLÉKEZÉS
Magyarittabé
Március 15., szerda
10.00 óra, Istentisztelet a református templomban
11.00 óra, alkalmi műsor, ünnepi beszédek majd koszorúzás
Bácskossuthfalva
Március 15., szerda
15.00 óra, ökumenikus istentisztelet, ünnepi műsor és koszorúzás a Kossuth-mellszobornál

KÖZPONTI ÜNNEPSÉG
Szabadka, Jadran színpad
Március 15., szerda,
19.00 óra, Semjén Zsolt, Magyarország miniszterelnök-helyettesének köszöntő beszéde
 Pásztor István, a VMSZ elnökének ünnepi beszéde
 
Tisztelet a bátraknak! címmel alkalmi műsor.
Szereplők: Földi Lea, Apáti Bence, Nagyabonyi Emese, Mess Attila, Kucsov Borisz, Ozsvár Róbert, Szalai Bence, Pro Musica kamarakórus (Csikós Krisztina karnagy vezetésével), Talentum Egyesület (Brezovszki Roland és Brezovszki Tamara vezetésével)
Díszlet: Úri Attila
Technikai munkatárs: Palatinus László
Összeállította és rendezte: Kálló Béla
 
 
Bácsföldvár
Március 15., szerda, 15,00 óra, koszorúzás a katolikus temetőben Korány Ferencz ’48-as szabadságharcos emlékművénél.
 
Doroszló
Március 18., szombat, 19.00 óra, megemlékezés az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulójának emlékére a Móricz Zsigmond MME színháztermében.
 
Törökbecse
Március 18., szombat, 18.00 óra, ünnepi műsor 1848–49-es forradalom és szabadságharc emlékére a Művelődési Házban.

Bezdán
Március 19., vasárnap, 9.00 óra, szentmise a Szent Simon és Szent Júdás Tádé apostolok katolikus templomban, majd ezt követően megemlékezés és koszorúzás a Művelődési Közösség udvarában.

A nyitókép Szabó Attila felvétele

Szeretne értesülni, ha új cikk jelenik meg Értesítés rovatunkban? Iratkozzon fel értesítőnkre!

E-mailben értesíteni fogjuk Önt az új cikkekről. Feliratkozáshoz kérjük adja meg a nevét és az e-mail címét.

Hozzászólások

Kapcsolódó cikkek

Megemlékezések
Értesítés
  • 2020.08.06.
  • LXXV. évfolyam 32. szám
Megemlékezések
Értesítés
  • Tóth Lívia
  • 2020.07.29.
  • LXXV. évfolyam 31. szám
Facebook

Támogatóink