Pásztor István, a VMSZ elnökségi tagjaPénteken este a csókai Magyar Házban lakossági fórumot tartott a VMSZ. Pásztor István, a VMSZ elnökségi tagja elmondta, hogy a héten megkezdődött a párt választási kampánya és ennek egyik fontos momentuma a folyamatos párbeszéd a választókkal. A lakossá...
Pásztor István, a VMSZ elnökségi tagja |
Pénteken este a csókai Magyar Házban lakossági fórumot tartott a VMSZ. Pásztor István, a VMSZ elnökségi tagja elmondta, hogy a héten megkezdődött a párt választási kampánya és ennek egyik fontos momentuma a folyamatos párbeszéd a választókkal. A lakossági fórumok is ezt a célt szolgálják, nevezetesen a VMSZ választási programját a polgárokkal közösen fogalmazza meg.
A párt vezetősége úgy döntött, hogy egyedül indul a választásokon, ami azonban nem zárja ki a választások utáni koalíciókötést. Pásztor szerint azért döntött így a VMSZ, mert megváltoztak a parlamenti választásra vonatkozó szabályok, illetve a szabályoknak az a része, amely a választási küszöbre vonatkozik. A kisebbségi pártok esetében eltörölték a választási küszöböt. Az egyedül való indulás egyik előnye, hogy a párt nem szorul semmilyen koalíciós kényszerpályára. Ez az út azt a veszélyt rejtegeti, hogy az adott politikai tömörülés elveszítheti tulajdonképpeni arculatát. Az elkövetkező választások egyfajta mérföldkő lehet Szerbia számára.
- A január 21-ei választások arról fognak szólni, hogy Szerbia a nemzetállamiság irányába, vagy az európai értékrend szerint működő polgári államiság irányába fog-e elmozdulni - fogalmazott Pásztor István. Ahhoz, hogy az utóbbi történhessen meg, az egyetlen hozzá vezető út az, ha a polgárok tömegesen vegyenek részt az elkövetkező választásokon, hiszen a radikális, szélsőséges erőket csak így lehet visszaszorítani. A VMSZ-re azért kell szavazni, mert az egyetlen olyan vajdasági magyar párt, amely autentikusan tudja az emberek, a vajdaságiak, a magyarok együttes érdekeit képviselni.
Reperger Miklós, a VMSZ csókai községi szervezetének elnöke elmondta, hogy három délután sikerült az aláírásokat összegyűjteniük, mintegy 505 ember látta el kézjegyével a VMSZ-listát, és az elsők között adták át az aláírásokat.
A fórumon kialakult beszélgetés alátámasztotta azt az elképzelést, hogy a polgárok valóban fontosnak érzik a választásokat, a polgárok több javaslatot is tettek arra, hogy mit kellene a VMSZ programjába belefoglalni.