
Ezen a napon született 1863-ban Egerben Bródy Sándor magyar író, drámaíró és publicista, akinek alkotásai komoly hatással voltak többek között Ady Endrére, Móricz Zsigmondra, Krúdy Gyulára, Szomory Dezsőre és Molnár Ferencre is.

Eger – 2017. december 25.
A kortárs művészeti élettel kapcsolatos cikkeit, műkritikáit rendszeresen Herczeg Ferenc Új Idők című hetilapjában publikálta. Harcias, szellemes volt és tele ötletekkel. Ő volt a korabeli társaságok lelke, egyben az irodalmi divatot is ő diktálta. Az 1903–1905 közötti időszakban Ambrus Zoltán és Gárdonyi Géza közreműködésével szerkesztette a Jövendő című hetilapot, amelyet a Nyugat előfutárának is tekinthetünk. Ebben a korabeli társadalom visszásságait bírálta. Leghíresebb színdarabját, egy falusi életképet három felvonásban hűen bemutató A tanítónő című művét 1907 és 1908 között alkotja meg. A mű 1908-ik évi ősbemutatóját a Vígszínház színpadán tartották.
Bródy Sándor 1924. augusztus 12-én hunyt el Budapesten. Az emlékezetét őrző helyszínek közül ezúttal szülővárosába, Egerbe látogattunk.
Eger – 2017. december 25.
Értelem szerűen az ottani Érsekkertet is érintve, ahol Bródy egész alakos szobra található, Gárdonyi Géza társaságában. Az alkotást Varga Imre Kossuth-díjas magyar szobrászművész készítette.
Eger – 2021. július 27.
Fényképezte: Martinek Imre