A nyár közepén választották meg a Magyar Koalíció Pártjának új elnökét Berényi József személyében, akinek egy választási kudarcon átesett pártot kellene felráznia, és immár folyamatos versenyre felkészítenie, nemcsak a szlovák pártokkal szemben, hanem a részben magyar politikusokból álló Híddal szem...
Mindenesetre az MKP tagságának kétharmada is elutasította a Híddal való együttműködést Komáromban. Ezért külön lista indul, de többen bejelentették, hogy függetlenként próbálkoznak. A párt legutóbbi gyűlésén a 95 megjelent közül csupán 30 tag támogatta a közös listát, és a tagságnak csaknem a kétharmada, 65 tag a külön listára szavazott. Ezután mondott le Andruskó Imre a pártelnöki posztjáról, és felfüggesztette tagságát. Függetlenként indul a választásokon. Hozzá hasonlóan döntött Fehér Csaba és ifj. Batta György is. Ideiglenesen Czíria Attila látja el az elnöki feladatokat a következő jelölőgyűlésig.
A taggyűlésen Andruskó Imre bejelentett, hogy függetlenként szándékozik indulni, és az alapszabály értemében, ha megjelenik ilyen formában a neve hivatalosan, akkor felfüggesztődik a tagsága. Amennyiben sikeresen szerepel a választásokon, akkor az alapszabály értelmében, a testületben a párt már MKP-sként tekint rá, amennyiben viszont nem kerül be a testületbe, akkor a párt dönthet kizárásáról.
De nemcsak az MKP és a Híd között alakul rosszul a viszony, hanem a Híd és a szlovák koalíciós partnerei között is furcsa szóváltás történt. Mikulás Dzurinda ugyanis Smer-közeliséggel (azaz Fico pártjához való közeledéssel) vádolja Bugár Béláékat. Hiszen a Híd részéről egyre több olyan jelölés történik, ami ezt támaszthatja alá. Mikulás Dzurinda kijelentette, aggályai vannak a Híddal kapcsolatban, részben azért, mert a párt a Smer ötödik hadoszlopa, másrészt pedig erős vállalkozói csoportok állnak mögötte.
Nemrég Csáky Pál még az MKP elnökeként fogalmazott meg hasonló kifogásokat, mondván: a Bugárék pártja a Smer trójai falova. Több múltbeli gyanús üzleti ügyre is utalt. Bugár Béla felháborodottan utasította vissza akkor az állításokat.
A Híd azonban visszavonta a legnagyobb mértékben kifogásolt, illetve kritizált jelöltjét (egykori Smer-politikust, aki ráadásul korrupcióba is keveredett), ezenkívül közölte, hogy a sajtóban megjelent információk alapján döntött így. Továbbá megjegyezték, hogy a Híd a jelöltek kiválasztásakor a szakmaiságra helyezi a hangsúlyt, nem világítja át a múltjukat.