
Negyedik alkalommal ült össze az új összetételű Magyar Nemzeti Tanács. A napirenden huszonkét elfogadásra váró pont szerepelt, melyek közül nyolc sürgősségi eljárással került a listára.

A harmincöt tagból huszonkilenc volt jelen. Az ülés elején megtárgyalták a 2014. évi zárszámadásról szóló határozatot és a beszámolót, valamint a stratégiákra vonatkozó beszámolót. A tagok elfogadták a vajdasági intézmények — iskolák, az Újvidéki Színház, a szabadkai Gyermekszínház, a zombori Történelmi Levéltár és a pancsovai Műemlékvédelmi Intézet — újonnan kinevezett igazgatói, illetve igazgatóbizottsági tagjai kinevezésének, cseréjének véleményezését, ezenkívül két helység utcanévtáblái kapcsán is döntöttek. Lovas Ildikó, az MNT végrehajtó bizottságának tagja előterjesztette a Tartományi Kulturális és Tájékoztatási Titkárság 2015. évi, a nemzeti kisebbségek részére kiírt kulturális örökségvédelemre és kortárs művészeti alkotásokra vonatkozó pályázatok javaslatát, melyet szintén elfogadtak. A negyedik rendes ülésen — rövidebb vagy hosszabb vita után, de — mind a huszonkét napirendi pontot elfogadták.
A legtöbb hozzászólás a MNT 2014. évi zárszámadásról szóló határozat, illetve az előző évi munkáról és a stratégiák megvalósulásáról szóló beszámolók megvitatása során született. A Magyar Nemzeti Tanács hozzávetőleges bevétele 2014-ben 540 millió dinár volt, ebből 360 milliót használtak fel, a fennmaradt összeget pedig a 2015. év folyamán tervezik elkölteni. Hajnal Jenő, az MNT elnöke elmondta, a munkanélküliség és a szegénység az ország legnagyobb gondjai közé tartozik, az MNT pedig dolgozik a megoldásukon, illetve megpróbálja itt tartani a folyamatosan elvándorló fiatalokat — ebben a civilek, a művelődési egyesületek is segíthetnek. Az elnök a stratégiákról szólva elmondta, fontos, hogy a régi összetételű MNT által alkotott stratégiákat újragondolva haladjanak tovább. Ez új stratégiák megjelenésével is járna, a tervezeteket pedig mielőbb ki kell dolgozni.
Az ellenzéki tagok természetesen ezúttal is több döntést ellen szavaztak, vagy tartózkodtak. Egyhangú határozat csak két esetben született. Tari István és Bacskulin István, a VMDK — Csonka Áron lista képviselői nem értettek egyet néhány részletkérdésben, illetve az ülés végén Tari egy hosszú listát nyújtott be, részletes kimutatást kérve az MNT működési és egyéb költségeiről, valamint a fizetésekről, a vállalati gépjármű használatáról stb.
A leghosszabb vitát a Nagykikinda község utcáinak, tereinek névváltoztatása eredményezte, végül azonban a tagok megállapodtak, hogy fontos volna minél több magyar utcanévről dönteni, illetve erre vonatkozó javaslatokat tenni.