
A képviselők nagy többsége azt szeretné elérni, hogy a jogállamiság helyreállításáig Magyarország ne kapjon uniós forrásokat, és hogy függesszék fel a magyar kormány szavazati jogát az Európai Unióban.
Noha az igazságszolgáltatás reformjáról szóló új törvény elfogadásával Magyarország teljesítette a kohéziós alapok lehívásának feltételeit, további aggályok miatt mintegy 20 milliárd euró marad mindaddig befagyasztva, amíg a magyar kormány nem teljesíti az összes szükséges feltételt - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke Strasbourgban.
Ursula von der Leyen a vitán kiemelte, az igazságszolgáltatás reformjáról szóló új törvény szavatolja a bírói függetlenség megerősítését, és korlátozza az igazságszolgáltatásba való politikai beavatkozás lehetőségét. Ezt kértük, Magyarország pedig teljesítette - fogalmazott. A szexuális kisebbséget érintő jogokkal, az akadémiai szabadsággal és a menedékjoggal kapcsolatos aggályok miatt visszatartott pénzeszközök azonban mindaddig befagyasztva maradnak, amíg Magyarország nem teljesíti az összes szükséges feltételt - szögezte le az uniós bizottság elnöke.
Szégyenletes és abszurd, hogy az Európai Parlament azért akarja felfüggeszteni Magyarország szavazati jogát, mert fontos politikai kérdésekben nem értünk egyet - olvasható a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjának sajtóközleményében.
Deutsch Tamás, a Fidesz delegációvezetője hangsúlyozta, nevetséges és abszurd, hogy az EP ismét Magyarországgal van elfoglalva. A politikus szerint egyebek mellett azért támadják őket, mert nemet mondanak a migrációra, a genderőrületre, és mert Magyarország továbbra is úgy gondolja, hogy Ukrajna ügyében azonnali tűzszünetre és béketárgyalásokra van szükség.
Hidvéghi Balázs fideszes EP-képviselő az unió költségvetése kapcsán kiemelte, minden Magyarországnak járó eurócentet ki kell fizetni.
Forrás: Pannon RTV, MTI