A zentai Fantastico wellness központban mutatták be Tőrös István: A csillagok útján – Farkas Bertalan az első magyar űrhajós című könyvét. Az eseményen, amelyet a Nemzetközi Soroptimist Club és a magyarkanizsai Panda Rádió szervezett, Farkas Bertalan is részt vett.
Az első magyar űrhajós az akkor 31 éves Farkas Bertalan vadászpilóta, dandártábornok volt, aki 1980 májusában, az Interkozmosz program keretében a Szojuz-36 űrhajó fedélzetén jutott fel az űrbe, ahol a feladatait és a rá bízott kísérleteket sikeresen végezte el. Magyarország ezzel az űrutazással a nemzetek sorában hetedikként lépett ki a világűrbe.
Az űrrepülése után Farkas Bertalan a Szovjetunió és a Magyar Népköztársaság Hőse, a Magyar Népköztársaság Űrhajósa kitüntetésekben részesült. Az Űrhajósok Nemzetközi Szövetségének alapító tagja, az MTA Interkozmosz Tanács kutatócsoportjának munkatársa, a Space for Earth Alapítvány alapító tagja. Tevékenységével nemzetközi elismerést vívott ki Magyarországnak, és mind a mai napig aktívan részt vesz az űrkutatás népszerűsítésében.
Nevét a 240757 Farkasberci kisbolygó is őrzi, melyet Sárneczky Krisztián fedezett fel 2005. május 26-án. Ez a dátum azért lett nevezetes, mert 1980-ban ezen a napon repült Farkas Bertalan a világűrbe.
A csillagok útján című könyvet Tőrös István írta az eddigi életútjáról. A zentai esten a vendéggel Kiss Zenóbia, a szerbiai Soroptimist Klub elnöke beszélgetett, a kötetből Csernik Árpád, a szabadkai Népszínház színművésze olvasott fel.
A Soroptomist Club közvetítésével Farkas Bertalan adományozó levelet adott át dr. Csáki Beátának, a zentai Közkorház igazgatónőjének, amelynek köszönhetően egy mobil inkubátorral bővül az intézmény szülészete.
Fényképezte: Tóth Lívia