Helfrih Tímeáról és Aranyos Helénáról már többször írtam, mert két nagyon kreatív, ötletgazdag, tenni akaró anyukáról van szó. Akik kézműves-foglalkozásokat és ügyességi játékokat tartanak a gyermekeknek, húsvétkor tojásfát díszítettek, karácsonykor élő betlehemet mutattak be, de az idei májusfa állítását is ők szervezték meg.
Újabban viszont gyerekelőadást rendeztek, vittek színre a tóbai diákokkal. Az érdeklődők a tóbai színházteremben nézhették meg az elkészített gyerekelőadást, melyet a helyi Petőfi Sándor ME gyerek-színjátszócsoportja adott elő. A Színész Csibészek nevű csoportnak tóbai alsós tanulók a tagjai, akiknek ez volt az első igazi közös színészkedésük a színpadon. Illyés Gyula magyarnépmese-feldolgozását, A becsületes Tolvaj Marcit mutatták be.
— Semmi tapasztalatunk nincs, de bele mertünk vágni ebbe a munkába, mert láttuk, hogy a gyerekeknek nagy kedvük lenne hozzá. Úgy próbáltuk összerakni az előadást, mintha nézők volnánk, és mire vágyunk, mi az, amit látni szeretnénk a színpadon. Április elején kezdtük a próbákat. A gyerekek szót fogadtak, igaz, a próbákon sokat csacsogtak, de azért haladtunk a szereptanulással is. Kevés díszlettel oldottuk meg a darabot, mert arra törekedtünk, hogy minél kreatívabb megoldásokat találjunk ki. Sokkal könnyebb volt így a gyerekeknek is. Tizenöt diák vett részt, hatévestől tizenkét évesig. Minden korosztálynak találtunk szerepet. Nagyon büszkék vagyunk a gyerekekre. Reméljük, hogy a jövőben más színdarabot is készítünk — mesélte a két anyuka, Tímea és Heléna.
A Színész Csibészek Muzslyán
Aranyos Tifanni (másodikos tanuló): — Érdekes volt szerepelni a színdarabban. Jó volt, hogy szinte minden jelenetben a színpadon voltam, és figyelni tudtam mindenkit. Szeretek színpadon lenni. Szoktam a modern táncosokkal is versenyre, fellépésre menni, és szavalóversenyekre is járok. Örültem, hogy a barátaim is megismerkedhettek a színpaddal, és együtt, közösen szerepelhettünk mi, alsó osztályosok. Királylányt játszani azért volt jó, mert lehetett királylányos frizurám és sminkem is. Nem volt sok szövegem, inkább érdekes mozdulataim voltak, de nagyon élveztem. És a legjobb a nagy taps volt, amit mindenhol kaptunk.
Helfrih nővérek (Kiara és Kitti első és második osztályosok): — Jó volt szerepelni. Örültünk, hogy kipróbálhattuk magunkat. Láttuk, hogy milyen a színészet. Nagyon sokat kellett gyakorolni.
A két anyuka: Helfrih Tímea és Aranyos Heléna
A darab további szereplői: Jójárt Nikoletta, Hangya Kristóf, Nacsa Dorina, Zsivkovity Aleksz, Nacsa Attila, Zsivkovity Denisz, Nacsa Endi, Palatinus Nikola, Hangya Valentin, Aranyos Martina, Nacsa Edina, Aranyos Martin.
A színpadon kevés díszletet használtak, egy széken, egy fogason és egy tányéron kívül másra nem is volt szükségük. Szinte minden tárgyat, eszközt a gyerekek játszottak el. Ők voltak például a lovas kocsi is. Az előadást Muzslyán is bemutatták a Suliszínház Fesztivál elődöntőjén, melyen különdíjban részesültek az összjátékért. A rendezvényen először vettek részt.
Az iskolaév befejezésével júniusban finom spagettivel ünnepelték meg a sikeres fellépéseket. A nyári szünidőben mindenkire a megérdemelt pihenés vár, az őszre pedig lehet, hogy egy új színdarabban láthatjuk újra a tóbai csemetéket.
Bacsik Attila felvétele