Ezen a napon találkozott 1846-ban Nagykárolyban először Petőfi Sándor és Szendrey Júlia. A pár, kereken egy esztendővel később, napra pontosan megismerkedése első évfordulóján Erdődön házasságot kötött.
Koltó — 2013. augusztus 7.
Petőfiék mézesheteiket Koltón, a Teleki-kastélyban töltötték. A „vad grófként” is emlegetett Teleki Sándor szabadságharcos ezredes vendégeként. A híres somfa alatti kőasztalon pedig — tartja a helyi folklór — huszonkilenc vers született. Az ún. koltói alkotások, melyek közül mindenképp a Szeptember végén című a legismertebb.
Sajnos kevés, túl kevés jutott kettőjüknek a boldogságból…
Koltó — 2013. augusztus 7.
…
Ezen a napon született 1850-ben Rimaszombatban Blaha Lujza magyar színésznő, a nemzet csalogánya, akiről még életében teret neveztek el.
Balatonfüred — 2022. július 26.
A Budapest-Józsefváros Palotanegyed városrészéhez tartozó tér névadásáról szóló rendelkezés 1920. január 23-án jelent meg a Fővárosi Közlönyben. Korabeli feljegyzések szerint a színművésznő szinte hazajárt Józsefvárosba, hiszen nap mint nap ott lépett fel az akkor még a Nagykörúton lévő Nemzeti Színházban.
…
Ezen a napon avatták fel 1910-ben Budapest legmagasabban lévő pontján, a Budai-hegységbe tartozó, kupola alakú János-hegy tetején 527 méteres tengerszint feletti magasságon található Erzsébet-kilátót.
Budapest, János-hegy — 2020. január 9.
A Schulek Frigyes tervei alapján, illetve a mester személyes irányítása alatt megépített kilátó az akkori Európa egyik legnagyobb ilyen jellegű építménye volt. Névadója Erzsébet császárné és királyné őfelsége volt, aki 1882. április 30-án, május 16-án és október 9-én e hegyvidéken időzött.
Budapest, János-hegy — 2017. december 31.
„Itt állt s nézett szét Erzsébet drága királynénk, / hol koronázott fő talán soha nem vala még, / s mig itt elragadó látványon lelke merengett, / érzé országunk szive feléje dobog. / Hódolatunk e hegyet nevezé Erzsébet oromnak, / s fogják mig magyar él áldani lába nyomát.”
Fényképezte: Martinek Imre