
Mintegy másfél órás késéssel kezdte meg maratoni ülését a szabadkai városi képviselő-testület, melyen 74 napirendi pontról hoztak döntést a képviselők. A késést követő egy órában a napirendi pontok bővítéséről vitáztak, majd kezdetét vette az érdemi munka.
Pártszakadás
Fizikai távolságot tartva vettek részt az ülésen a Szerb Haladó Párt képviselői, a párt szabadkai szervezetén belül ugyanis szakadás történt. Hét párttag támogatásával Ilija Maravić helyett Gojko Radićnak szavaztak bizalmat a párt szabadkai frakciójának élére. Dr. Radmilo Todosijević, a képviselő-testület elnöke erre reagálva elmondta, az ügy akkor válik hivatalossá, ha aláírják a kilépésükről szóló nyilatkozatot.
2014 a takarékosság éve
Az önkormányzat idei költségvetését Maglai Jenő polgármester ismertette. Felszólalásában elmondta, hogy 2014 a takarékosság éve lesz. A tavalyi esztendőhöz képest tehát 800 millió dinárral kevesebbel gazdálkodhat az önkormányzat, vagyis az idén 5 milliárd 33 millió dinár áll a város rendelkezésére. Ez azért következett be, mert az előző hatalom 500 millió dináros tartozást hagyott maga után, amely a folyamatos elmaradásoknak köszönhető. A polgármester kijelentette, hogy a közvállalatokban és a közigazgatásban dolgozók számát legalább 5 százalékkal csökkenteni kell.
Szántó Róbert, a Demokrata Párt képviselője és Mirjana Dmitrović, a Vajdasági Szociáldemokrata Liga képviselője felszólalásaikban elmondták, hogy hiányolják a költségvetés tartalmából a fejlesztési terveket, és felhívták a figyelmet arra, hogy a jelenlegi hatalom lemondott a korábbi években.
A büdzsé elfogadása egy szavazaton múlt: a kétórás vita végén 34 támogató-, 20 ellen- és 6 tartózkodó szavazattal fogadták el a képviselők. A Vajdasági Horvátok Demokratikus Szövetsége, a Gojko Radić által vezetett Szerb Haladó Párt képviselőinek egy része, a költségvetés ellen szavazott, az ellenzékhez tartozó László Gyula, a Magyar Remény Mozgalom képviselője viszont támogatta azt szavazatával.
Hatalmas adósságok
Az ülésen megszavazták a közvállalatok idei működési tervét is, összesen 15 napirendi pont keretében. Nagyobb vitát váltott ki a Köztisztasági és Parkosítási Kommunális Közvállalat pénzügyi terve. Több képviselő is rámutatott a vállalatban történő visszaélésekre, amelyeket a korábbi években folytattak, a cég ugyanis több százmilliós adósságot halmozott fel az év végére. A vállalatban történő változások szükségességével kapcsolatban a legtöbben egyetértettek. A szabadkai Távfűtőművek Közvállalat idei munkaterve kapcsán László Gyula, az MRM képviselője elmondta, hogy a vállalatnak nem kellene megfizettetnie a karbantartást, kizárólag a fogyasztást, ez a folyamat ugyanis más országokban is így működik. A további közvállalatok munkaterveit vita nélkül fogadták el a képviselők.
Estébe nyúló ülés
A Népszínház építésével megbízott munkacsoport jelentése is szerepelt a napirendi pontok között. Ezzel kapcsolatban László Gyula képviselő kért szót, aki elmondta, hogy a városnak követelnie kell a köztársaságtól és a tartománytól, hogy tegyenek eleget a szerződésben foglalt anyagi kötelességeiknek. Dušan Stipanović, a Szerbiai Szocialista Párt képviselője felhívta a figyelmet, hogy a Népszínház nem tud majd felépülni a jelenlegi hatalom mandátumának lejártáig. A javaslat elfogadása szerint az épület 17%-a kereskedelmi tartalmat kap, 46%-át pedig a színház foglalja el. A fennmaradt 25%-át technikai célokra használják, a további 12%-ot pedig kombinált tartalmakkal töltik meg.
Az estébe nyúló 17. rendes ülésen felmentették, illetve kinevezték a közvállalatok, közintézmények és alapítványok igazgatóbizottsági és felügyelőbizottsági elnökeit, alelnökeit és tagjait. A vkt rent hozott Hajdújárás általános szabályozási tervének kidolgozásáról is.
Elfogadták a kilencvenes évek háborúiban elhunyt harcosok hozzátartozóinak, illetve a hadirokkantaknak járó közműdíjfizetés részleges felmentéséről szóló rent, valamint a betegek jogainak védelméről és a szociális jogok érvényesítéséről szóló renket is.