Az ombudsman kíséretében voltak a legközelebbi munkatársai: Orosz János, a nemzeti kisebbségekkel foglalkozó, Širková Anikó, az általános ügyekkel, Snežana Knežević, a nemek egyenjogúságával és Milan Dakić, a gyermekjogokkal megbízott helyettese.
A szakemberek csoportja a zentai kórházban és a Vajdasági Magyar Művelődési Intézetben járt, majd a városházán találkozott az újságírókkal, valamint a szomszédos községek, a helyi közigazgatás és néhány civil szervezet képviselőjével.
Dr. Zoran Pavlović tartományi polgári jogvédő elmondta, elsősorban azokat az önkormányzatokat látogatják meg, amelyekben nincs községi ombudsman. Mivel a törvény nem kötelező érvényű ezzel a kérdéssel kapcsolatban, 37 községben nem használják ki ezt a lehetőséget.
— A helyzet ismeretében azt szeretnénk javasolni a zentai polgármesternek, Ceglédi Rudolf úrnak, fontolják meg azt az ötletet, hogy három község közösen alakítsa meg a helyi polgári jogvédő intézményét. Éppen ezért a megbeszélésre meghívtuk Ada és Magyarkanizsa önkormányzatának az illetékeseit is.
Širkova Anikó, Dr. Zoran Pavlović és Ceglédi Rudolf (Herédi Krisztián felvételei)
Širkova Anikó az elhangzottakhoz hozzáfűzte, a látogatás másik fontos célja, hogy a térségben felmérjék az emberi jogok megvalósulásának mértékét. Az információk megszerzése érdekében az összejövetelen jelen volt a községi közigazgatás vezetője, a zentai Szociális Központ igazgatónője, az önkormányzat által alakított tanácsok és néhány civil szervezet képviselője.