Ezzel a címmel nyílik meg Puskás Károly fotókiállítása szeptember 15-én, csütörtökön, 18 órakor a magyarkanizsai Művészetek Háza előcsarnokában.
A tárlat anyaga három fő egységbe foglalja a magyarkanizsai árvizekről készült fotókat, mondja a kiállítást összeállító Puskás Károly fényképész.
— Amikor az árvizekről beszélünk, akkor általában arra gondolunk, hogy valamelyik folyó kiöntött, viszont nagy gondot okozhatnak a belvizek is. Az én gyűjteményem bemutatja az 1932. évi árvizet, valamint az 1942. évi belvizet, mely katasztrofális következményekkel járt, mert akkor még nem voltak kiásva a lecsapoló csatornák. A képkiállítás három csoportból áll, az egyikben légi felvételek vannak a nyugodt Tiszáról. Két fotót helikopterből készítettem, egy ismerősöm pedig drónnal csinált képeket. Vannak továbbá a régi árvízi és belvízi képek 1942-ből, illetve az 1970-beli nagy árvízről, az emberi küszködésről, hogy megmentsék a töltést. Láthatóak lesznek a 2006. évi fotók is, amikor a Tisza a medrében maradt ugyan, de a legmagasabb vízszintet mérték. Összesen 102 képet válogattam össze a három témakörben — mesélte Puskás Károly, majd azt is hozzátette, hogy az 1932-beli fotókat a helyi kábelcsatornán megjelentetett hirdetés segítségével sikerült beszereznie.
A Képek a tiszai árvizekről című tárlatot a hónap végéig nézhetik meg az érdeklődők a Művészetek Háza előcsarnokában. A kiállítás támogatója a Masterplast YU Kft. és Magyarkanizsa Önkormányzata.
(Forrás: Magyarkanizsa Önkormányzatának Sajtószolgálata)
Fényképezte: Németh Ernő