Megtörténik, hogy van egy nagy ingatlanunk, ám a beosztása nem túl elfogadható, esetleg többen élnek a házban, és nem elegendő a helyiségek száma. Ilyenkor idővel rájövünk, hogy módosítani kellene valamelyest, hogy élhetőbbé váljon a lakterületünk, csak még azt nem tudjuk, hogyan kivitelezzük mindezt.
Az alábbi otthonban egy szobával kevesebb van, mint kellene. Sokat gondolkodtunk, hogyan lehetne plusz egy helyiséget nyerni, a legkisebb átalakítással. Végül egyetlen megoldás maradt minden hiányosságra: a teraszt beépíteni, konyhává alakítani, az eddigi konyhát pedig hálószobává varázsolni. A ház tulajdonosai is elfogadták ezt a variációt, és lelkesen kezdtünk bele a tervezési folyamatba.
A terasz beépítése nem kis feladat, sok munkával jár, hiszen falazást, tetőátalakítást, padlócserét is kíván. A teljes térből lecsíptünk egy kisebb részt, ahol a főbejárat és az előszoba meghosszabbítása volna, ide egy nagyobb gardróbszekrényt terveztünk, tükörrel, fogassal, ülőalkalmatossággal, ahol a család le tudja tenni hazaérkezéskor a kabátokat, cipőket, táskákat. A fogadótér tágas és világos, valamint nyitott a konyha felé, illetve szélfogóként teljes magasságban üveges, tolóajtóval zárhatjuk le a konyhától.
Az új konyha rész a hátsó falra kerül, ahol megtalálható lesz a hűtőszekrény, a mosogatótálca, a mosogatógép és a tűzhely, valamint a sütő is. Ezen a részen csak kevés munkafelület maradt, de a konyhafallal párhuzamosan egy konyhaszigetet is terveztünk, mely eléggé méretes, az ételek elkészítésére is alkalmas, valamint bárszékekkel körberakva étkezésre is használható. A ház többi részén vörösesbarna nyílászárók találhatóak, továbbá ugyanilyen színű karfa a korláton, és a belső ajtók is ebben az árnyalatban pompáznak, ezért a belső bútorzatot is ehhez hangoltuk. A konyhabútor ugyancsak igényes, vörösesbarna bútorlapból készül majd, a bútorfrontok a felső szekrényeken világosabb krémszínűek. Ugyanezt az elvet követtük az előszoba bútorzatánál is.
A nappali terét is újraterveztük. Kényelmes ülőgarnitúra kerül be, a médiafalat áttettük a másik oldalra, ahol kényelmesebb szögből lehet megnézni egy filmet a gyerekekkel. A médiafalat a bútor mögött diszkrét tapétával dekoráltuk, ez a dizájn máshol is megjelenik a közösségi térben, mégpedig az előszoba egyik falán, valamint a lépcső alatti térnek is az egyik falán, ahova egy kisebb dolgozósarkot terveztünk.
A régi terasz, illetve ezentúl az új konyha udvar felőli falára nagy eltolható nyílászárók kerülnek majd, melyeken ki lehet majd lépni az udvarra, továbbá e megoldás által a természetes fény is remekül bevilágítja a belső teret, az udvar rendezésével pedig a kilátás is páratlan lesz. Az új konyha lakás felőli része tehát egy légtérként funkcionál a nappalival. Aki a konyhában dolgozik, ételt készít, vagy elmosogatja az étkezés utáni munkaeszközöket, étkészletet, az nem lesz elszeparálva.