home 2025. február 05., Ágota napja
Online előfizetés
Hol a határ?
Tóth Tibor
2023.09.13.
LXXVII. évf. 37. szám
Hol a határ?

Akinek pénze van, bármit megtehet. Kocsit, házat, kastélyt vásárolhat, de ha kedve tartja, saját labdarúgó-egyesületre tehet szert. A világ egyik leggazdagabb országába horribilis összegekért özönlenek a sztárfocisták, és eltökélt szándék, hogy 2030-ra a szaúd-arábiai Pro League felzárkózzon az európai öt topliga mellé, bajnokcsapata pedig az európai Bajnokok Ligájában próbáljon szerencsét.

Az első fecskét, Cristiano Ronaldót, aki 2023 januárjában évi 200 millió euróért írt alá az Al Nassrhoz, továbbiak követték, és a még le sem zárult nyári átigazolási időszakban több mint húsz topligás sztár döntött úgy, hogy elhagyja európai klubját, és hatalmas összegekért Szaúd-Arábiában folytatja pályafutását. A négy, államilag irányított szaúdi csapat heti alkalommal jelenti be újabbnál újabb sztárjátékosok érkezését, az európai futballrajongók pedig aggódva figyelik, hogy azok a játékosok, akikért eddig kimentek a meccsekre, több ezer kilométer távolságra kerülnek tőlük.

Többek között Firmino, Kalidou Koulibaly, Aleksandar Mitrović, Sergej Milinković-Savić, Karim Benzema, N’Golo Kanté, Sadio Mané, Marcelo Brozović, Moussa Dembélé tette át székhelyét az arab ország négy leggazdagabb klubjának egyikébe, és akkor még nem szóltunk Neymarról, a Paris Saint-Germain korábbi csillagáról, akit még mesésebb ajánlattal édesgetett magához az Al-Hilal. A korábban a Santosban, a Barcelonában és a PSG-ben játszott harmincegy éves klasszisért az arab klub 100 millió eurót fizetett, Neymar pedig évi 200 millió eurós fizetéssel számolhat, további félmillió euró üti a markát minden egyes, közösségi médiában megjelent, az arab országot népszerűsítő posztért, emellett egy 25 szobás palotát 400 négyzetméteres medencével, valamint egy magánrepülőt is kapott, melyhez pilóta is jár.

Felfoghatatlan összegek, határtalan fényűzés. A labdarúgók nagy része alaposan túlfizetett, és egyre gyakrabban vetődik fel a kérdés: hova vezet a túlzott költekezés, húzható-e határ, ha pénzről van szó? Kínában, Japánban és az Egyesült Államokban már történtek a szaúdihoz hasonló törekvések, a várva várt átütő siker azonban elmaradt. A szaúdiak esetében viszont meglepődnék, ha évek múlva kidobott pénzről beszélhetnénk.

Hozzászólások
Hozzászólások
0
Hozzászólás küldése
1000 karakter áll rendelkezésére
A megjegyzésekben kifejtett vélemények a hozzászólások szerzőinek magánvéleményei, és nem tükrözik az internetes portál véleményét. A megjegyzéseket moderáljuk és jóváhagyjuk az általános szerződési feltételeknek megfelelően.
Támogatóink
Az oldal sütiket használ, hogy személyre szabjuk a tartalmakat és reklámokat, hogy működjenek a közösségi média funkciók, valamint hogy elemezzük a weboldal forgalmát. Bővebben a "Beállítások" gombra kattintva olvashat.
Az oldal sütiket használ, hogy személyre szabja az oldalon megjelenő tartalmat és reklámokat..