Bácskossuthfalván az ECHO Gyermek- és Ifjúsági Rendezvényközpontban mutatták be Korsós Tünde Az Úr az én őriző pásztorom című kötetét. A könyv Kiss Antal esperes életrajzi visszaemlékezését tartalmazza, leánya, avagy a szerző tollából. A könyv szerzőjével Dudás Károly író beszélgetett.
Kiss Antal református lelkipásztor, esperes ötvenöt évig állt a helybeli református közösség élén, és összetartásra buzdítva küzdött a magyar közösség érdekeiért.
Kiss Antal (1918—2006)
Móricz Árpád bácskossuthfalvi lelkipásztor az elődjéről kiemelte, kolozsvári teológushallgatókét a legmagasabb szintű európai szellemi műhelyben tanult. A legnehezebb időkben is megállták helyüket azok, akik innen kerültek ki, akik Tamási Áron és az erdélyi helikonisták örökségét hozták magukkal.
— „Ne az őseiteket kövessétek, hanem azt, akit az őseitek követtek.” Szellemi táplálékként vigyük magunkkal Kiss Antal örökségét, melyet a közösségnek hagyományozott, és kövessük azt az utat, amelyen ő is járt — emelte ki a lelkész.
Korsós Tünde könyve édesapja életét mutatja be. Az ember, a lelkész, a közéleti munkás, a családapa, a nagyapa alakja összeforrt a falu lakosságának az életével. Az ember, akinek szava számított Vajdaságban, de az egész Kárpát-medencében is. Emberi nagysága, a magyarság megtartójaként és útbaigazítóként követendő példa mindenki számára, aki a közéletben valaha szerepet vállalt — hangoztatta Dudás Károly, aki hozzáfűzte azt is, hogy a könyv egy hiteles tanúságtétel a mindenkori kapaszkodóinkról. —Időnként a háládatlanság is felüti a fejét közösségünkben, és elfeledkezünk azokról, akik sokat tettek közösségünkért. Itt, Bácskossuthfalván tudunk támaszkodni azokra az értékekre, amelyeket ránk hagyományozott az esperes úr. Életünk, sorsunk, múltunk, jelenünk összefoglalása ez a kötet, mely jövőnket is megalapozza. Megszívlelendők Anti bácsi gondolatai az összefogásról, ha van bennünk lelkiismeret, tehetség, közösségünk iránti felelősség, ennek a gyümölcseként tarthatjuk kezünkben ezt az értékes kötetet — mutatott rá Dudás Károly.
Korsós Tünde az édesanyjának tett ígéretét teljesítette ennek a monográfiának a megírásával. Nyugdíjas tanárként sikerült időt szakítania rá. A hittanórák és a konfirmáció hangulatát idézte fel a könyv írása közben, és reméli, hogy ezeket az érzéseket át tudja adni olvasóinak. Megható tényként közölte, hogy éppen édesapja születésének 105. évfordulóján mutatják be a művet. Maga a kötet rendkívül szerteágazó, a többi közt szól a baranyai szórványról, a Bácskossuthfalvához köthető híres családokról, a gyülekezeti életről, a gyülekezet örömteli és kevésbé örömteli pillanatairól.
A könyvbemutatón közreműködött a Bácskossuthfalvi református egyház kórusa, Cérna Viola szavaló, valamint Maruzsenszki András hegedűjátékát hallgathatta meg a közönség.