A csoportküzdelmek utolsó játéknapján az E és az F csoportban dőlt el, mely csapatok kerültek a legjobb tizenhat közé.
Stuttgart: Ukrajna—Belgium 0:0
Nem hozott öldöklő iramot az előzetesen csoportrangadónak gondolt mérkőzés, a kapuk is ritkán kerültek veszélybe. A 7. percben az Eb-n eddig három lesgólt szerzett Lukaku lépett ki két ukrán védő közül, lövése azonban gyengére sikeredett. A 33. percben De Bruyne egy oldalról elvégzett szabadrúgással próbálta meglepni Trubint, ám ravasz lövése az oldalhálóban kötött ki. A félidő végéig Ukrajnának is volt két gólszerzési lehetősége, ám előbb Dovbik nem passzolt a gólhelyzetben lévő Jaremcsuknak, majd Jaremcsuk passzolt, amikor lőni kellett volna. A második félidőben a belgák Carrasco, az ukránok Malinovszkij révén veszélyeztettek, de gól nem született, ami az ukránok kiesését eredményezte. Az E csoport másik mérkőzésén Szlovákia és Románia egy jó iramú találkozón 1:1-es döntetlent játszott egymással. Az E csoport végeredménye: 1. Románia 4 pont (4:3), 2. Belgium 4 (2:1), 3. Szlovákia 4 (3:3), 4. Ukrajna 4 (2:4). A csoportból Románia, Belgium és Szlovákia jutott tovább, Ukrajna befejezte szereplését az Európa-bajnokságon.
Szalai Attila rajza
Hamburg: Csehország—Törökország 1:2 (0:0)
Az F csoport 3. fordulójában a csehek győzelmi kényszerben léptek pályára a forduló előtt 3 pontot magáénak tudó Törökország előtt. Ennek megfelelően a mérkőzés elején többet veszélyeztették a török kaput, és ki tudja, hogyan alakult volna a mérkőzés, ha a 20. percben Barak nem kapja meg teljesen jogosan második sárga lapját Kovács István nagykárolyi illetőségű, romániai magyar játékvezetőtől. Az emberelőnyben játszó törökök Çalhanoğlu góljával megszerezték a vezetést, ám a tíz emberrel is nagyot küzdő csehek, egy kapu előtti kavarodás után, Souček révén egyenlítettek. A cseheket egyetlen gól választotta el a továbbjutástól, ami Törökország búcsúját eredményezte volna, ám a 94. percben mégsem a csehek, hanem a törökök szereztek gólt, miután Tosun volt sikeres.
A csoportban nem úgy alakultak az eredmények, ahogy Magyarországnak megfelelt volna. Ahhoz, hogy a magyar válogatott csoportharmadikként továbbjusson, Csehországnak nem volt szabad legyőznie Törökországot (ez be is jött), Grúziának pedig Portugáliát. Utóbbi mérkőzésen azonban megtörtént az Eb eddigi legnagyobb meglepetése, és a grúzok történetük első Európa-bajnoki mérkőzésük megnyerésével (2:0-ra győztek a tartalékosan játszó Portugália ellen) megszerezték a csoportban a harmadik helyet. Vagyis a magyar válogatott nem jutott a négy legjobb csoportharmadik közé, és búcsúzni kényszerült a tornától. Az F csoport végeredménye: 1. Portugália 6 pont (5:3), 2. Törökország 6 (5:5), 3. Grúzia 4 (4:4), 4. Csehország 1 (3:5). A harmadik helyezettek sorrendje: 1. Hollandia 4, 2. Grúzia 4, 3. Szlovákia 4, 4. Szlovénia 3 (2:2), 5. Magyarország 3 (2:5), 6. Horvátország 2 ponttal.
A nyolcaddöntők párosításai: Svájc—Olaszország (szombat, 18 óra), Németország—Dánia (szombat, 21 óra), Anglia—Szlovákia (vasárnap, 18 óra), Spanyolország—Grúzia (vasárnap, 21 óra), Franciaország—Belgium (hétfő, 18 óra), Portugália—Szlovénia (hétfő, 21 óra), Románia—Hollandia (kedd, 18 óra), Ausztria—Törökország (kedd, 21 óra).