A Magyar Nemzeti Tanács szeptemberben ismét pályázatot hirdetett meg a kiemelt jelentőségű kulturális intézményeket és az általuk szervezett rendezvények támogatásáért. A szerződések ünnepélyes aláírása alkalmával
2 349 000 dinárt osztottak ki a 14 sikeresen pályázó, a nemzeti tanács által kiemelt jelentőségűnek nyilvánított intézmény között. A pályázat második fordulójában az intézmények vezetőit dr. Korhecz Tamás, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke és Lovas Ildikó, a Magyar Nemzeti Tanács kulturális ügyekkel megbízott tanácsosa fogadta a szabadkai Városi Múzeumban.
Korhecz Tamás elnök elmondta: az elmúlt időszakban erősödött az együttműködés, az együtt gondolkodás és a tervezett fejlesztés az elmúlt három évben kialakult intézményi hálózat között. Kijelentette, hogy nemcsak az örökség megőrzése a cél, hanem a kultúra gyarapítása is, melynek folyamatában óriási szerepe van ezeknek az intézményeknek.
Elmondta, hogy nem vállalják át az önkormányzatok, a tartomány vagy a köztársaság kötelezettségeit, megpróbálnak azonban pénzt előteremteni azokra a teendőkre, amelyekre egyéb forrásból nem jutott elég. Olyan projektumoknak ad lehetőséget, amelyek beleilleszkednek a kulturális stratégiába, melyeket az intézmények képviselőinek véleményezésével is fontosak tartanak. Lovas Ildikó tanácsos hangsúlyozta, hogy nemcsak a kulturális örökség megőrzése és az értékteremtés a fontos, hanem a vajdasági magyar kulturális kánon alakulása is, illetve az, hogy ki helyezi kánonba ezeket az értékeket.
A pályázaton a többi közt támogatásban részesült a magyarkanizsai CNESA, a topolyai Népkönyvtár, a zentai Thurzó Lajos Művelődési Központ, a zentai Magyar Kamaraszínház, a szabadkai Községközi Műemlékvédelmi Intézet, a szabadkai Kosztolányi Dezső Színház, a szabadkai Városi Múzeum és a szabadkai Népszínház.