A Gyermekhét alkalmával a magyar-kanizsai Együtt Sportegyesület a Gyógyfürdő sportcsarnokában Sportkupát szervezett, hetven részvevővel. Az Együtt Sportegyesület 2008 óta létezik. Fő céljuk az értelmi és testi fogyatékos fiatalok és felnőttek sportolási lehetőségeinek biztosítása, valamint azt is szeretnék elérni, hogy a fogyatékosok az átlagemberekkel együtt sportolhassanak.
— A mindennapi sportolást tartjuk mindenekelőtt szem előtt — mondta Szakács Ibolya, az Együtt Sportegyesület szervező-titkára, aki 2012 júniusa óta tölti be ezt a funkciót. Nehéz rászoktatni a fiatalokat a napi sportolásra, de mi azon vagyunk, hogy ezt elérjük. A mai nap a versengésről, a megmérettetésről szól. Egyesületünk labdarúgó- és asztalitenisz-edzéseket biztosít fiataljaink számára. Tagjaink közé az általános iskola kisegítő tagozatának diákjai és Magyarkanizsa szociális védelmi központja napközijének a fiataljai tartoznak, tehát az egyesületben nemcsak testi és értelmi fogyatékosok sportolnak, de az elsődleges cél az ő bekapcsolásuk a sportéletbe. A mai napon fiataljaink bemutatják, hogy mit is tanultak a labdarúgó– és asztalitenisz-edzéseken. Az esemény zökkenőmentes lebonyolításában nagy szerepe van egyesületünk tagságának, s ezúttal is bebizonyosodott, hogy kiváló csapatmunkával sok minden elérhető. Külön köszönet a labdarúgó- és asztaliteniszklubnak, ők egyesületünk mellé álltak, edzőket, termet biztosítottak a számunkra, és foglalkoztak a fiatalokkal. A sportszövetség szervezésében tartott sportbörzén is képviseltettük magunkat, ahol tizenhat sportág mutatkozott be az érdeklődőknek — mondta a szervező-titkár.
A Sportnapot Vólenter Takarics Anasztázia, a magyarkanizsai községi tanács sporttal megbízott tagja nyitotta meg. A labdarúgó-mérkőzés megtekintése után — melyet 2:0 arányban a citromsárga mezes, általános iskola csapata nyert meg — elmondta, hogy a sportnapot ki kellene bővíteni előbb más községekre, majd a határon túlra is, hogy mindenki megismerje az Együtt Sportegyesület tagjainak odaadását, küzdőképességét, versenyszellemét.
A labdarúgást követően a fiatalok ügyességi akadályversenyen vettek részt, majd asztaliteniszben mérték össze tudásukat. Az előbbiben a Bárka csapata vitte el a pálmát, az utóbbiban pedig a Fészek csapata diadalmaskodott. Elsőtől nyolcadikig minden osztály a Szociális Védelmi Szolgáltató Központ napközijének gölöncsérműhelyében készült kupát vehette át (a zászlót a Fészek napközi varroda részlege készítette) a sportnap minden részvevője pedig az ugyanitt készült kis teknőcfigurát, az egyesület jelképét is megkapta.
Az egyesületben már a jövő évi terveket szövögetik. Az elképzelés szerint a labdarúgás és az asztalitenisz mellé a tollaslabdát is programba iktatnák, így a sportolni vágyók egy újabb sportágban próbálhatnák ki magukat.