![A kézművesség dicsérete](https://hetnap.rs/files/articles/0/8/6/7086/_thumb/7086-09-03-1-home_jpg.jpg )
A megszokottnál kevesebb részvevővel, de jó hangulatban zajlott le Tiszaszentmiklóson a helybeli magyar kultúrkör szervezésében a tizenötödik kézművestábor. A katolikus plébánia udvarában mintegy harminc zentai, szabadkai, oromhegyesi, szenttamási és környékbeli - főleg általános iskolás -...
![]() |
A megszokottnál kevesebb részvevővel, de jó hangulatban zajlott le Tiszaszentmiklóson a helybeli magyar kultúrkör szervezésében a tizenötödik kézművestábor. A katolikus plébánia udvarában mintegy harminc zentai, szabadkai, oromhegyesi, szenttamási és környékbeli - főleg általános iskolás - fiatal sátorozott és alkotott csaknem egy héten át.
A fő tevékenységet, a nemezelést Tóth Lívia, Barát Kinga és Rakić Violetta oktatta, de az érdeklődők belekóstoltak a gyöngyfűzésbe, valamint egyedi divatékszereket készítettek hőre keményedő (kiégethető) színes gyurmából. A különböző kismesterségekre fogékonyak a zentai Rozetta Kézművestársaság tagjaitól a szalmaképragasztás és a foltvarrás alapjait sajátították el, Sárközi Ibolyával pedig pólókat és kendőket batikoltak hajtogatásos technikával.
Csonti Melinda népi iparművész, a népművészet ifjú mestere a jelképrendszerről tartott érdekes, vetítéssel egybekötött előadást, s a tábor lakóinak alkalmuk nyílt arra is, hogy Csókán megtekintsék a Tanyaszínház előadását. A programból természetesen nem maradhatott ki a tábortűz, a szalonnasütés, a vetélkedés sem. Csipak Levente játékmester irányításával három csapat küzdött meg egymással és hajtotta végre a feladatokat, amelyek nemcsak tudást, hanem ügyességet is igényeltek.
A rendezvény a hagyományokhoz híven az elkészült munkák kiállításával és záróműsorral fejeződött be. A tarka összeállításban vendégként fellépett a csókai Móra Ferenc Művelődési Egyesület Pöngettyű citerazenekara és a Pilike leánykórusa, Kónya Sándor pedig megzenésített gyermekverseket adott elő.