Az óbecsei Városi Színházban április 8-án, pénteken kezdődött az ötvenöt éve megrendezendő Középiskolások Művészeti Vetélkedője (KMV), mely a hagyományokhoz híven vasárnap gálaműsorral és díjkiosztóval zárult.
Szerda Zsófi és Szilágyi Edit összefoglalója ITT található.
NÉPRAJZI PÁLYÁZAT
1. hely: Juhász Orsolya: Ismerkedés, udvarlás, párválasztás, 1-2, Zentai Gimnázium, Zenta
2. hely: Juhász Boglárka: Leányélet, legényélet, 3-4, Zentai Gimnázium, Zenta
3. hely: Kovács Noémi: Kamillaszárítás Szajánban, 2/4, Egészségügyi Középiskola Szabadka
Különdíj: Zsámboki Zsóka: A kosárfonás és a martonosi Kosárfonó, 2k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
MŰFORDÍTÓI PÁLYÁZAT
Szerb nyelv
I. Nagy Anita, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
II. Ördög Noémi, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
III. Tóth Eleonóra, Nyúl Katalin, Duránti Rita, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
Híd-különdíj: Bujdosó Márk, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
Híd-különdíj: Fekete Laura, Egészségügyi Középiskola, Szabadka
Angol nyelv:
I. Dobó Dorka, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
II. Bábinszki Botond, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
II. Oroszi Armand, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
III. Pásztor Réka, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
III. Véman Henrietta, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
Híd-különdíj: Bátori Denisz, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium
Német nyelv:
I. Juhász Nikoletta, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
I. Fehér Noémi, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
II. Agatić Anita, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
III. Urbán Anna, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
III. Berényi Lili, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
Különdíj: Nagy Lívia, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
Különdíj: Dudás Lilla, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
Különdíj: Lukity Dávid, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
Különdíj: Leopold Hanna, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
KÉPZŐMŰVÉSZETI PÁLYÁZAT
Rajz
I. Takarić Dóra, 4k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
I. Süge Réka, 2k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
II. Ördög Noémi, 2k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
III. Simon Réka, 4.8, Nagybecskereki Gimnázium, Nagybecskerek
Festészet
I. Pesti Emese, 4k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
II.Tolnai Zsigmond, 4k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
III. Káplár Flóra, 3k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
Grafika
I. Romoda Zsóka, 4k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
II. Szabó Dianna, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
III.Pajor Tímea, 3k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
Szobrászat
I. Varga Virág, 4k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
II. Török Roland, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
Fotó
I. Futó Inesz, 4a, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
II. Biacsi Viktória, 2k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
III. Jerasz Adrienn, 4k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
Különdíj: Faragó Szabolcs, 2l, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
Egyéb
I. Sörös Teodóra, 4k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
II. Romoda Zsóka, 4k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
III. Varga Virág, 4k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
PLAKÁTPÁLYÁZAT
I. hely: Lázár Lea, 3k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
II. hely: Selymesi Nikoletta, 3k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
III. hely: Forgó Loretta, 4 itm, Ivan Sarić Műszaki Iskola, Szabadka
Közönségdí: Pajor Tímea, 3k, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
KÖZÉPISKOLÁSOK SZÍN- ÉS FILMMŰVÉSZETI VETÉLKEDŐJE
Legjobb előadás:
Így történt… (Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói, Zenta)
és
Kreón, avagy ellenében a szélnek (Palicsi Színjátszó Grund, Palics)
Legjobb férfi szereplő:
Kerekes Zalán (Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói, Zenta)
és
Bajári Roland (Palicsi Színjátszó Grund, Palics)
Legjobb női szereplő:
Nagy Anikó (Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói, Zenta)
és
Süge Réka (Palicsi Színjátszó Grund, Palics)
Legjobb animáció:
Wonder (r. Mészáros Izsó Domonkos)
Legjobb riportfilm:
Muzslya, az én kis falum (r. Mezei Áron)
Legjobb rendező:
Szloboda Szonja
Legjobb film:
Treue (r. Szloboda Szonja)
MAdT tábor különdíja:
Barna Léna (Fabula Rasa Színjátszó Grund, Szabadka)
és
Kéri Sándor Botond (Fabula Rasa Színjátszó Grund, Szabadka)
A KÖZÉPISKOLÁSOK 32. NÉPZENEI ÉS NÉPTÁNCVETÉLKEDŐJE
NÉPTÁNCSZÓLÓ
1. Vituska Gyöngyvér és Mac Rajmond, Topolya, Kodály Zoltán MMK,
2. Zadrepkó Ilián
3. Varga Zsóka
NÉPTÁNCCSOPORT
1. Csillagvirág TE, Ada, Vadvirág HK
2. Csiripiszli TE, Topolya, Kodály Zoltán MME
3. Kiscimbor TE, Óbecse, Petőfi Sándor MKK
ÉNEKSZÓLÓ ÉS KETTŐS
1. Szeles Veronika, Zenta
1. Ivánovics Viktor, Újvidék
2. Szabó Szonja, Csóka
ÉNEKCSOPORT
1. Csiripiszli, Topolya, Kodály Zoltán MMK
2. Pántlika, Pancsova
3. Csörögi fiúkórus, Óbecse, Petőfi Sándor MKK
HANGSZERSZÓLÓ ÉS KETTŐS
1. Tallós Kinga, Óbecse
2. Ivánovics Viktor, Újvidék
3. Szalma Árpád, Muzslya
KISEGYÜTTES
1. Kamrás zenekar, Bartók Béla MME, Horgos
1. Szenttamási citerások
2. Csermely zenekar, Óbecse
BESZÉDMŰVÉSZETI VETÉLKEDŐ DÍJAZOTTJAI
NÉPMESEMONDÁS
1. Hegedűs Joshua, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
3. Bíró Fanni, Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka
DRÁMAI MONOLÓG
1. Nagy Anikó, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
2. Sziveri Emese, Nagybecskereki Gimnázium, Nagybecskerek
3. Szalma Antónia, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
PRÓZAMONDÁS
2. Nagy Evelin, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
3. Curnovics Kitti, Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka
3. Farkas Luca, Zentai Gimnázium, Zenta
VERSMONDÁS
1. Oláh Réka, Zentai Gimnázium, Zenta
2. Szalai Anett, Egészségügyi Középiskola, Szabadka
2. Jaksa Dominika, Zentai Gimnázium, Zenta
3. Francia Henrietta, Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka
SLAM POETRY VETÉLKEDŐ
- Juhász Nikoletta, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
- Radócki Kristóf, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
- Krémer Martina, Óbecsei Gimnázium, Óbecse
MEGZENÉSÍTETT VERSEK VETÉLKEDŐJE
1. Koncz Antonio, Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
3. Gubis Alex, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
3. Kocsis Zsanett, Zentai Gimnázium, Zenta
IRODALMI VETÉLKEDŐ
HUMORESZK
- Sörös Teodóra, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
- Csízik Boglárka, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
- Papajcsik Áron, Ivan Sarić Műszaki Iskola, Szabadka
VERS
2. Szalai Patrícia, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
2. Kozma Szabolcs, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
3. Vojnić Bojana, Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka
PUBLICISZTIKA
- Rekecki Vivien, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
- Barna Léna, Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka
- Pásztor Réka, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
ÉRTEKEZŐ PRÓZA
1. Kozma Szabolcs, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
3. Pálfi Jázmin, Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka
3. Nagy Anikó, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
NOVELLA
1. Krémer Martina, Óbecsei Gimnázium, Óbecse
2. Romoda Zsóka, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
3. Vojnić Bojana, Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka
Képes Ifjúság különdíja: Harmat Csongor, Dugonics András Piarista Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, Szeged
Híd-különdíj: Kőműves Csenge, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
A KMV ÉS AZ MNT KÖZÖS PÁLYÁZATÁNAK DÍJAZOTTJAI
1. Kiss Csenge, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
1. Csízik Boglárka, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
TANÁRDÍJ
Az 55. KMV tanárdíját Herédi Károly, a szabadkai Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium és a szabadkai Svetozar Marković Gimnázium tanára kapja.
Gratulálunk!