home 2024. július 18., Frigyes napja
Online előfizetés
Szombat, 2024. Május 18.
11:00
Szabadka — MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA
Ünnepség
Szabadka — MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA

SZABADKAI VÁROSI MÚZEUM, Zsinagóga tér 3. { 18:00 – 24:00
A természet és az ember – természettudományi állandó tárlat
A múlt rétegei – régészeti állandó tárlat
Nagybányai remekművek magángyűjteményekből – vendégtárlat a Vajdasági Magyar Képtárban
Historizmus Szabadkán; A kezdet és a vég – 50 éve szüntették meg a szabadkai villamost – időszaki kiállítás
A múlt íze – Korhecz Gyula (1899–1973) – ipartörténeti időszaki kiállítás
18:00–24:00 Múzeumi kiadványok árusítása promóciós áron
18:00–21:00 A Spartacus Hegymászó Sportklub műszikla mászása
19:00–20:00 Középkori és reneszánsz táncok: Szent Longinus Középkori Hagyományőrző Egyesület
20:30–21:30 A múzeum évkönyvének és az új szerzemények tárlat katalógusának bemutatója a Múzeumi Világnap alkalmából
22:00–23:00 In Taberna. A zombori Quadrivia énekegyüttes koncertje

SZABADKAI KORTÁRS GALÉRIA, Raichle Ferenc tér 5. {18:00 – 24:00
Ana Adamović: 1400 nap – kiállítás
No Place Like Home – kiállítás a galéria gyűjteményéből

DR. VINKO PERČIĆ KÉPTÁR , Makszim Gorkij utca 22. {18:00–24:00
A dr. Vinko Perčić gyűjtemény – Válogatás, új állandó tárlat

SZABADKAI ZSINAGÓGA ALAPÍTVÁNY, Jakab és Komor tér 6. { 18:00 – 23:00
20:00 A Four on the floor Szaxofonkvartett hangversenye

SZABADKAI VÁROSI KÖNYVTÁR, Dušan cár utca 2. { 18:00 – 23:00
18:00–22:00 Gyermekosztály: kézműves foglalkozások
18:00 Amerikai Kuckó: Kiállítás megnyitó – Through the Flames: Fahrenheit 451, Censorship, and Ray Bradbury
21:00–23:00 Amerikai Kuckó: A Fahrenheit 451 című film vetítése
18:00–18:30 Régi olvasóterem: A Presto gyermekzenekar koncertje
19:00 Régi olvasóterem: Kiállítás megnyitó – Az Ifjúsági Fesztivál plakátjai a Szabadkai Városi Könyvtár állományából
20:00 Régi olvasóterem: Könyvbemutató – Dušan Markelić: Put ka SamoSPOZNAJI (Út önMAGamhoz)

SZABADKAI GYERMEKSZÍNHÁZ, Raichle Ferenc park 12/a, a Jadran épülete
11:00 Színházi előadás: Játssz velem!
17:00 Színházi előadás: Varázsszavak!

LIFKA SÁNDOR ART MOZI, Fasizmus áldozatainak tere 5. { 18:00 – 21:15
Dokumentum- és játékfilmes est
18:00 A 70-es évek Szabadkája – dokumentumfilm
19:00 A pap. Orosz filmdráma, 2009.

SZABADKAI SZABADEGYETEM KFT., Jovan Nenad cár tér 15. { 18:00 – 24:00
18:00 Filmklub (II. bejárat, díszterem): Generazione mille euro
18:00–24:00 A Szabadegyetem galériája: Szabadka az én objektívemen keresztül, Jugoslav Ivić fotókiállítása

DANILO KIŠ IFJÚSÁGI ÉS KULTURÁLIS ALAPÍTVÁNY, Raichle Ferenc park 12/a, a Jadran épülete { 18:00 – 22:00
KIŠna blista – kiállítás Danilo Kiš arcképeiből

KLARA I ROSA, Petőfi Sándor utca 15. { 20:00 – 24:00
Marijana Markoska: Fényes múlt, ragyogó jövő – kiállítás

SRPSKI KULTURNI CENTAR „SVETI SAVA“ , Trg republike 16 { 18:00 – 24:00
Suština postojanja našeg – izložba slika Milinka Ristovića

SZENT SZÁVA SZERB MŰVELŐDÉSI KÖZPONT, Köztársaság tér 16. { 18:00 – 24:00
Létünk lényege – Milinko Ristović képkiállítása

A SVETOZAR MILETIĆ ALAPÍTVÁNY SZABADKAI RÉSZLEGE , Jovan Nenad cár tér 7. (A Svetozar Miletić Alapítvány szabadkai székhelye) { 18:00 – 23:00
Látogatás a Svetozar Miletić Alapítványban és a könyvállomány bemutatása

BUNYEVÁC MŰVELŐDÉSI KÖZPONT, a Városháza előcsarnoka, Köztársaság tér 1. { 20:00 – 23:00
20:00 Jene Višinka képkiállításának megnyitója. Fellépnek a Szabadkai Zeneiskola növendékei. Kiállításra kerül a Bunyevác Művelődési Matica két világháború közötti időszakból származó széke is, a Szabadkai Városi Múzeum székgyűjteményéből.

NÉPKÖR MAGYAR MŰVELŐDÉSI KÖZPONT , Kossuth Lajos tér 4. { 18:00 – 22:00
Oláh Sándor körgaléria: Idén is lesz! – Az Interetno Fesztivál képekben
Török Bálint terem: Forma, ecset, tű, cérnák…– szövés, fonás, hímzés, festés
Kosztolányi Dezső terem: Fabula Rasa Gyermekszínjátszó Grund
Nagy pillanatai – filmvetítés
18:00 – 20:00 Kerthelység: Aranykapu játszóház
21:30 – 23:00 Kerthelység: Grufti Groove koncert

VAJDASÁGI MAGYAR FOLKLÓRKÖZPONT, Dózsa György u. 17. { 19:00 – 24:00
19:00–19:30 Kiállítás megnyitó: Eredeti viseleti darabok és archív fotók
19:30–0:00 A VMF népi iparművészeti gyűjteménye állandó tárlatának megtekintése

20:30–21:00 Ahogy illik… videofilm bemutató. Ízelítő Doroszló hagyományos népi öltözetéből
19:30–24:00 A VMF szövő és fazekas műhelyének megtekintése, munka közben
21:00–24:00 Konzultációs lehetőség a VMF tervezett tanfolyamaival, nyári táborával kapcsolatban
19:00–24:00 Alkalmi kézműves vásár.

VAJDASÁGI HORVÁTOK MŰVELŐDÉSI INTÉZETE , Lazo Mamužić utca 22. { 18:00 – 23:00
19:00 A Szabadkai Horvát Népszínház (1945–1951–1980) című kiállítás ünnepélyes megnyitója – dokumentumok, kiadványok, fényképek és plakátok kiállítása

BUNJEVAČKO KOLO HORVÁT MŰVELŐDÉSI KÖZPONT, Preradović utca 4. { 19:00 – 01:00
A bunyevác horvátok kulturális örökségének bemutatása

PIAZZA ITALIA OLASZ MŰVELŐDÉSI KÖZPONT, SZABADKA , Jovan Nenad cár tér 7. { 18:00 –22:00
18:00–19:30 Képzőművészeti műhely – Képregény
20:00–22:00 A Marco Polo, a kalandor rajzpályázat eredményhirdetése, kiállítás megnyitó. Marco Polo halálának 700 éves évfordulójára
18:00 A Generazione mille euro c. vígjáték vetítése (Szabadegyetem mozi, kis terem/bal oldali bejárat). A belépés díjtalan

SZOLIDARITÁS SZABADKAI POLGÁRI EGYESÜLET, Szabadegyetem , Jovan Nenad cár tér 15., II. emelet, 10-es terem { 18:00 – 23:00
Hogyan hozták létre a mérnökök az elektromos Yugot
19:00 Fényképek és rajzok bemutatója
20:00 Hogyan hozták létre a mérnökök az elektromos Yugot, bemutató
21:00–23:00 Tárlatlátogatás, beszélgetés

T GALÉRIA, Jovan Nenad cár tér { 18:00 – 24:00
Peđa Milosavljević Szabadkán – a művész feltételezhetően szabadkai jogi tanulmányai alatt készült rajzainak reprodukciói

VÁROSI NYUGDÍJAS EGYESÜLET – LUSA SZALMAKÉPKÉSZÍTŐ SZAKKÖR , Sava Šumanović utca 2. { 18:00 – 24:00
A szalma aranyló fénye – szalmaképek kiállítása

Kiállítások: A szabadkai villamos, A gimnáziumi diákok vizuális identitása, Egy irodolmi mű szereplője, A biológia mikro- és makrovilága, A francia szoba
19:00 Zenei időgép – a Gimnázium kórusának és zenei csoportjának koncertje

POLITECHNIKAI ISKOLA, Gubecz Máté utca 8. { 18:00 – 23:00
A kiállításon a közönség a képzőművészeti technikus szakirányon tanuló diákok alkotásait láthatja, amelyek a tanév folyamán készültek a rajz-, festészet, szobrászat és grafika órákon

IVAN SARIĆ MŰSZAKI ISKOLA, Lazar Nešić tér 9. { 18:00 – 24:00
Sarić időgépe – 20. és 21. századi számítógépek interaktív kiállítása

SZABADKAI KÖZGAZDASÁGTUDOMÁNYI KAR, Szegedi út 9–11. { 18:00 – 23:00
Művészet az irodából – kiállítás
Érdekes gazdaság – interaktív játék
A reklámfalók éjszakája – a hallgatók által készített videók vetítése

A SZÍV HANGJAI, Vladimir Nazor 5 { 18:00 – 21:00
Fogyatékkal élők a történelem során – kiállítás

OLD-TIMERS EGYESÜLET – SZABADKA, Zsinagóga tér { 18:00 – 23:00
Járművek kiállítása és info-pult

A SZALMAKP KÉSZÍTŐK ELSŐ MŰVÉSZTELEPÉNEK GALÉRIÁJA , Marko Orešković utca 3., Alsótavankút { 19:00 – 24:00
Díjak, elismerések, díjazott szalmaképek, a művésztelep megalakulásától napjainkig (1984–2024)

BALAŽEVIĆ TANYA, Nikola Tesla utca 16., Alsótavankút { 19:30 – 24:00
Sling a selyem alatt – Bunyevác női alsóneműk – kiállítás
19:45 Ivan Goran Kovačić Művelődési Egyesület, Velika, Horvátország – művelődési műsor
A Múzeumok Éjszakája tavankúti programjának társszervezője, a tavankúti Matija Gubec HME

Múzeumok éjszakája Szabadka 2024 PROGRAM


A részletes program: ▼

Hozzászólások
Hozzászólások
0
Hozzászólás küldése
1000 karakter áll rendelkezésére
A megjegyzésekben kifejtett vélemények a hozzászólások szerzőinek magánvéleményei, és nem tükrözik az internetes portál véleményét. A megjegyzéseket moderáljuk és jóváhagyjuk az általános szerződési feltételeknek megfelelően.
Támogatóink
Az oldal sütiket használ, hogy személyre szabjuk a tartalmakat és reklámokat, hogy működjenek a közösségi média funkciók, valamint hogy elemezzük a weboldal forgalmát. Bővebben a "Beállítások" gombra kattintva olvashat.
Az oldal sütiket használ, hogy személyre szabja az oldalon megjelenő tartalmat és reklámokat..