A hagyományápolók zenekaraMuzslyán nagy hagyománya van a zenészbálnak, amelyet január utolsó napjaiban szerveznek meg. A muzsikusok szerint a feleségük kedvéért vágtak bele ebbe a rendezvénybe 28 évvel ezelőtt. Meg egy kicsit talán a saját maguk kedvéért is. Merthogy a feleségek nem szilves...
A hagyományápolók zenekara |
Muzslyán nagy hagyománya van a zenészbálnak, amelyet január utolsó napjaiban szerveznek meg. A muzsikusok szerint a feleségük kedvéért vágtak bele ebbe a rendezvénybe 28 évvel ezelőtt. Meg egy kicsit talán a saját maguk kedvéért is. Merthogy a feleségek nem szilveszterezhetnek, mulathatnak a férjeikkel, amikor ők hivatásos alapon zenélnek.
Az idén január 30-án telt ház volt a muzslyai Petőfi Sándor MME-ben, a helybeli Zenészek és Énekesek Egyesületének szervezésében ugyanis ''zenészújévet” tartottak. A Petőfi Sándor MME citerazenekara várta be a vendégeket, majd a megnyitó keretében Tratnjek Stanko muzslyai plébános megáldotta a muzsikusok hangszereit, a bál részvevőit, utána pedig kezdetét vette a szórakozás. Fellépett még a hagyományápolók zenekara, a Top Level, az Új hullám, a Buzogány, a Délibáb együttes és a Szivarvány tribute bend.
A zenészegyesület tagjai minden évben jutalomban részesítik két idősebb zenésztársukat, de elismerést kap egy fiatal, tehetséges zenészpalánta is. Az idei kitüntetettek Gera István és Kátai Mihály idősebb zenészek és Liptai Csaba, fiatal tehetség. Az idősebb muzsikusok idestova 40 éve játszanak, Gera István, mint elmondta, önszorgalomból tanult meg tamburán játszani. Betegség miatt volt jó néhány éves kihagyása, de amikor a nyugdíjasok zenekarába hívták, örömmel ment. Ma a hagyományápolók zenekarában tamburázik. Kátai Mihály 15 éves korában kezdett zenével foglalkozni, fúvós hangszeren is játszott, ma már csak tamburacsellón muzsikál. å is a hagyományápolók zenekarának tagja. Mint mondták, ők a régi nótákat elevenítik fel, a modern muzsikát nem ''erőltetik”, az a fiatalok dolga. Az elektromos zenét nemigen kedvelik, csak a ''száraz fát”, magyarán az akusztikus hangszereken játszottat.
Liptai Csaba, a 14 éves fiatal tehetség nagyon megörült az elismerésnek. å hét és fél éve kezdett el citerázni néhány társával együtt (Lele Józsi bácsi volt a mesterük, akárcsak ma is), majd tízévesen zongorázni tanult, három éve pedig beiratkozott a zeneiskolába: harsonán tanul, és kb. fél éve gitározik. Mindegyiket hangszerét egyaránt szereti. Mint mondja, ha kissé ''morcosan” megy haza az iskolából, akkor a komolyzenével megnyugtatja a lelkét, majd előveszi a gitárját, tombol egyet, és jöhet a tanulás.