Városnapi rendezvények, Szabadka, 2019.

Városnapi rendezvények, Szabadka, 2019.

A program:


Előműsor

Időpont

Helyszín

Műsor

08. 23. — 08. 31.

Május 1-je utcai sportközpont

Hagyományos nyári labdarúgótorna

08. 28., 29., 30., 31., és 09. 01.

Palicsi Állatkert

Az állatetetés és -simogatás menetrendje:

10:00 Fóka
11:00 Gyűrűsfarkú makik
12:00 Zsiráf
12:30 Terrárium
13:00 Barna medve
14:00 Bölények
15:00 Gyűrűsfarkú makik
16:00 Zsiráf
17:00 Barnamedve
18:00 Fóka

08. 29. 19.00 óra

Városháza előcsarnoka

Kiállítás a Gračanica Kultúrotthon Vidovdan 2019. elnevezésű művésztelepen készült képekből

08. 29. 21.00 óra

Raichle Ferenc park / eső esetén Danilo Kiš Alapítvány

MING vokális kvartett koncertje

08. 29. 13.00 óra

Városi Könyvtár

A Városi Könyvtár – a város legrégebbi kulturális intézménye megalapításának 130. évfordulója alkalmából rendezett kiállítás megnyitója

08. 29.

Lifka Sándor Művészmozi

Filmek:

Montevideo, Bog te video —17.00 óra

Klopka —19:15 óra

Visszatekintés a Krizantém 6. Horror- és Fantáziafilmek Nemzetközi Fesztiváljára — 21.00 óra

08. 29./30./31.

Abbázia mozi — Palics

29. 08.  16.00 óra — Čarobne noći

30. 08.  16.00 óra — Bez filtera

31. 08.  16.00 óra — Bela vrana

 


Péntek, 2019. 08. 30.

Időpont

Helyszín

Műsor

19.00–20.00

Szabadság tér — nagyszínpad

Szabadkai Tamburazenekar

20.00–21.00

Szabadság tér — nagyszínpad

Warm up: DJ Deviantton

21.00–22.30

Szabadság tér — nagyszínpad

Nataša Bekvalac koncertje a téren

19.00

Kortárs Galéria

Marijana Buljovčić

Space Shuffle kiállításának megnyitója — festmények és grafikák

18.00– 19.00

Prozivka

Gyermekszínház:

Csipet kutya – magyar nyelvű előadás

Kuče koje nije umelo da laje –szerb nyelvű

 


Szombat, 31. 08. 2019.

Időpont

Helyszín

Műsor

9.00–11.00

Szabadka város

SZRTV Šarenica

11.15–11.30

A városháza díszbejárata

A fúvószenekar fellépése

11.30

A városháza díszbejárata

A város zászlajának felvonása

12.00–13.00

A városháza díszterme

A városi képviselő-testület díszülése

13.00

Kisszínpad — városközpont

Műsorbejelentő

13.00–13.15

Kisszínpad — városközpont

Politechnikai Iskola

13.15–13.25

Kisszínpad — városközpont

Adaggio Táncstúdió

13.25–13.40

Kisszínpad — városközpont

Szabadkai Zeneiskola

13.40–13.55

Kisszínpad — városközpont

Vegyészeti Technológiai Középiskola

13.55–14.00

Kisszínpad — városközpont

Dositej Obradović Iskolaközpont

14.00–14.05

Kisszínpad — városközpont

Ivan Sarić Műszaki Iskola

14.05–14.12

Kisszínpad — városközpont

Svetozar Marković Gimnázium

14.12–14.15

Kisszínpad — városközpont

Sonja Marinković Általános Iskola

14.15–14.25

Kisszínpad — városközpont

Ivan Goran Kovačić Általános Iskola

14.25–14.30

Kisszínpad — városközpont

Žarko Zrenjanin Iskola

14.30–14.40

Kisszínpad — városközpont

Piazza Italia Olasz Kultúrközpont

14.40–14.50

Kisszínpad — városközpont

Bratstvo VKMK

14.50–14.55

Kisszínpad — városközpont

Tornádo Táncklub

14.55–15.00

Kisszínpad — városközpont

Maria Theresianopolis Egyesület

15.00–15.06

Kisszínpad — városközpont

Paulinum Püspökségi Klasszikus Gimnázium és Kollégium

15.06–15.10

Kisszínpad — városközpont

Vladimir Nazor Általános Iskola — Györgyén

15.10–15.15

Kisszínpad — városközpont

Matija Gubec Általános Iskola-Tavankút

15.15–15.20

Kisszínpad — városközpont

Hunyadi János Általános Iskola — Csantavér

15.20–15.25

Kisszínpad — városközpont

Október 10-e Általános Iskola

15.25–15.40

Kisszínpad — városközpont

Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület

15.40–15.45

Kisszínpad — városközpont

Ivan Milutinović Általános Iskola

15.45-15.55

Kisszínpad — városközpont

Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola

15.55-16.05

Kisszínpad — városközpont

Gyermek-tamburazenekar

16.05–16.15

Kisszínpad — városközpont

Népkör Magyar Művelődési Központ

16.15–16.25

Kisszínpad — városközpont

Szabadkai Gerontológiai Központ – Vidám néptáncosok / Bajnát nyugdíjasklub

16.25–16.35

Kisszínpad — városközpont

Sunce Népi együttes

16.35–16.42

Kisszínpad — városközpont

Orientális tánc / Tecser Dóra és Kristina Trajkovski

16.42–16.52

Kisszínpad — városközpont

Mendicus Művészeti Központ

16.52–17.04

Kisszínpad — városközpont

A Kolevka Gyermekotthon védenceinek fellépése

17.05–17.10

Kisszínpad — városközpont

A Kolevka Csillagocskák Napközi tagjainak fellépése

17.10–17.20

Kisszínpad — városközpont

Creative Táncstúdió

17.20–17.30

Kisszínpad — városközpont

Kizur István Általános Iskola –

Iskončići

17.30–17.42

Kisszínpad — városközpont

Stars Táncstúdió

17.42–17.47

Kisszínpad — városközpont

Winnieland Iskoláskor Előtti Intézmény

18.00–18.10

Kisszínpad — városközpont

Jovan Mikić Általános Iskola

18.10–18.25

Kisszínpad — városközpont

Simonida Művelődési Egyesület / Gračanicai Kultúrotthon

18.25–18.40

Kisszínpad — városközpont

Naša radost Iskoláskor Előtti Intézmény

18.40–18.50

Kisszínpad — városközpont

Matko Vuković Általános Iskola

18.50–19.00

Kisszínpad — városközpont

Kristal Táncstúdió

21.00–22.30

Szabadság tér — nagyszínpad

Jadranka Jovanović és a Szabadkai Szimfónikus Zenekar hangversenye a téren

23.00–04.00

Rennaisance kávézó/étterem Corvin Mátyás utca

Green street party

 


 


Vasárnap, 2019. 09. 01.

Időpont

Helyszín

Műsor

09.00–11.00

Palics

SZRTV Šarenica

08.30

Korzó

Active Kids Future Run 2019.

10.00–14.00

Korzó

III. Szabadkai Félmaraton

• Félmaraton 21 km

• Infostud tízes 10 km

• 5 kilométeres futóverseny

Szabadkai Városi Múzeum

• Az ember és a természet — a Szabadkai Városi Múzeum Természettudományi Osztályának állandó tárlata

• Meteoritok, a világűr hirnökei — a Belgrádi Természettudományi Múzeum tárlata

• Boshan György (1918–1984) festőművész és tanár — a Városi Múzeum Művészeti Részlegének szerzői kiállítása

• Vojnich Oszkár (1864–1914) — állandó tárlat

• Vajdasági Magyar Képtár (1830–1930) – állandó tárlat

9.00

A városháza előcsarnoka

Szabadkai Városi Múzeum: A Szabadkai sportok királynője 1878–1941.

19.00

Dr. Vinko Perčić Galéria

Tegnap, ma és holnap —kiállításmegnyitó

Szerző: Ivan Šeremet (Bród, Horvátország)

19.00–19.30

Szabadság tér — nagyszínpad

El gusto del flamenco — flamenco és latin zene — Gyivánovity Róbert

20.00–21.00

Szabadság tér — nagyszínpad

Night cruisers együttes

21.30–23.00

Szabadság tér — nagyszínpad

Anna and the Barbies koncert a téren

 


Hétfő, 2019. 09. 02.

Időpont

Helyszín

Műsor

11.00

Szabadkai Közkórház

A polgármester meglátogatja az újszülötteket

 


A nyitókép Szalai Attila felvétele

Szeretne értesülni, ha új cikk jelenik meg Szabadkai Napló rovatunkban? Iratkozzon fel értesítőnkre!

E-mailben értesíteni fogjuk Önt az új cikkekről. Feliratkozáshoz kérjük adja meg a nevét és az e-mail címét.

Hozzászólások

Kapcsolódó cikkek

Városnapi rendezvények, Szabadka, 2019.
Szabadkai Napló
Városnapi rendezvények, Szabadka, 2019.
Szabadkai Napló
Facebook

Támogatóink