Tíz szabadkai érem Apatinban
2015.11.08.
LXX. évf. 44. szám

A Trón Atlétikai és Szabadidősportklub tagjai kiválóan szerepeltek az Apatinban megtartott Dunai félmaratonon.

A verseny egyúttal a felnőttek számára félmaratoni Balkán-bajnokság, a veteránok számára pedig tartományi nyílt bajnokság volt. Szabadkáról és környékéről negyven, különböző kategóriákban induló futó rajtolt el, néhányan először teljesítették a 21 km-es távot. A rendkívül erős, boszniai, magyar, horvát, macedón, görög, nepáli, román, bolgár, török versenyzők alkotta mezőnyben a szabadkai versenyzők tíz érmet szereztek.

A dobogó legfelső fokára Adrian Malagurski (Trón, juniorok, 1:27:02),  Radovan Radulović (Spartak, 50-60 éves korosztály, 1:34:16), Mirko Dubovečak (Trón, 60—65 éves korosztály, 1:44:56) és Trungel Mester Edit (Trón, 55 éves korig, 2:07:20) állhatott, a második helyen Teleki György (Trón, 50 éves korig, 1:29:56), Dragan Đ. Ćirić (Trón, 60 éves korig, 1:35:28) és Jamanta Šafranj (Trón, 30 éves korig, 1:35:54) végzett, a harmadik helyet pedig Halász Edvárd (Trón, 35 éves korig, 1:29:19), Tóth Renáta (Trón, élete első félmaratonja, 30 éves korig, 1:49:42) és Jasna Milošević (Trón, 35 éves korig, 1:50:43) szerezte meg.