„Elítéljük a szabadkai zászlóégetést" - írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős magyar miniszter a Facebook-oldalán szombat este közzétett posztban.
„A magyar-szerb kapcsolatok, azon keresztül a vajdasági magyarok helyzete kiemelten fontos a magyar kormány számára" - áll a posztban. „Ezért is kell felszólalnunk amiatt, ami nemrég egy szabadkai ballagáson történt vajdasági magyar diákokkal".
„Gyűlölet helyett minden helyzetben párbeszédre van szükség" - fogalmazott a miniszter.
Szabadkán, az Ivan Sarić Műszaki Középiskola végzőseinek pénteki ballagásán a beszámolók szerint két szerb diák egy magyar zászlóval felvonuló diáktól erőszakkal elvette a zászlót, amelyet később a városközpontban elégettek.