
A magyar kultúra napjának, illetve Cseh Tamás (1943—2009) magyar zeneszerző születésnapjának előestéjén (január 21-én) rendhagyó irodalmi est részesei lehettek a budapest-belvárosi Háló Közösségi és Kulturális központba látogatók.
Cseh Tamásra emlékeztek. Közös és vonatkozó személyes élményeiket elevenítették fel róla barátai (Díner Tamás — fényképész, reklámfotós, Szerényi Gábor — grafikus, riporter és Szentgyörgyvölgyi Gábor), illetve osztották meg mindezt a publikummal.
„Káprázat az élet, öregem. Sok rossz történik, de a világnak mindig lesz egy-két olyan szeglete, ahová el lehet menekülni, látod, mi is itt vagyunk…” (Cseh Tamás) – ui. „Maradunk itt, neve is van: Budapest” (Bereményi Géza).
Az ünnepelt és Bereményi Géza (1946) magyar író, dalszöveg- és forgatókönyvíró, filmrendező dalait Joós Tamás zenész-előadóművész tolmácsolta.
Az Isten éltessen, Tamás! munkacímmel felruházott est szervezője Budapest Főváros V. kerület Belváros-Lipótváros Önkormányzata volt.
Fotóink a helyszínen készültek.
Fényképezte: Martinek Imre