Nagy volt az érdeklődés Tihomir Mišić Prvi vek subotičkog rvanja (A szabadkai birkózás első évszázada) című könyve iránt. A bemutatót a Szabadkai Városi Múzeum A múlt íze — Korhecz Gyula című kiállításának keretében láthattuk május 29-én. A teremben szinte alig lehetett helyhez jutni. A kiadványt a szerző, Tihomir Mišić, Kubičković Ákos történész, Davor Štefanek szerb birkózó és Sreten Damjanović mutatta be.
— A szabadkai birkózás 150 éves múltra tekint vissza, de már maga a birkózás a történelem egyik legősibb sportága. Az sem véletlen, hogy ez a kiállítás ad otthont a könyvbemutatónak, mivel az üzletember, Korhecz Gyula fiai is sportolók voltak — mondta Kubičković Ákos.
A szabadkai Spartak Birkózóklub a legtöbb trófeát magáénak tudó klub. A legbüszkébb talán mégis Davor Štefanek 2016. évi, a riói olimpián szerzett aranyérmére. A birkózó mesélt az olimpián átélt és általánosságban a birkózással kapcsolatos élményeiről.
— Ez a sport nagyon sok verejtékkel és fáradsággal jár, nem elég csupán a tehetség ahhoz, hogy jók legyünk, szükség van hozzá rengeteg munkára is. Nagyon örülök, hogy létrejött ez a könyv. Ajánlom mindenkinek, főleg a fiataloknak, hogy olvassák el, hiszen ha nem ismerjük meg múltunkat, nem lehet jövőnk. Jó arra, hogy megismerkedjenek a történelemmel, tanuljanak belőle, jobbá váljanak. Jó, hogy valaki ír arról, mennyire fontos ez a sport a városnak — vélekedett a birkózó.
A könyv tartalmazza Szabadka részletes birkózótörténelmét, precízen dokumentált eredményeket és nem utolsósorban rengeteg képet.
A bemutató alatt a jelenlévők fényképes összefoglalót láthattak a szabadkai birkózás múltjáról és jelenéről. Az esten közreműködött Ana Dželebdžić és Slaven.
Fényképezte: Miskolci Krisztina