home 2025. március 14., Matild napja
Online előfizetés
Nők tárlata nem csak nőknek
(Tha)
2024.02.23.
LXXIX. évf. 8. szám
Nők tárlata nem csak nőknek

A Vajdasági Képzőművészeti Kör és a Panda Rádió szervezésében Magyarkanizsán, a Dobó Tihamér Képtárban megnyílt a Nők tárlata elnevezésű kiállítás. A rendezvényen 17 vajdasági településről 17 csoport és egyesület 105 (nem csak) amatőr művészének alkotását — 60 festményt, 43 kézimunkát és 2 virágkompozíciót — láthatják az érdeklődők. 

A Nők tárlata mint esemény nemcsak a művészi értéke miatt páratlan, hanem azért is, mert kizárólag a hölgyek kreativitásáról tanúskodik olyan tárgyak bemutatásával, amelyeket a munkahelyi feladatok elvégzése, a háztartás vezetése és a gyermeknevelés mellett készítenek — vallják a szervezők.  

Ez a tárlat lehetőséget ad a képzőművészettel foglalkozó hölgyeknek, hogy bemutatkozzanak, és alkotásaik révén kifejezzék gondolataikat a világról. A témaválasztásuk is széles skálán mozog, és mindenkinek megvan a saját kifejezési módja. A festmények, képzőművészeti alkotások mellett szalmaképek is kerültek a falra, de a szemlélődők szőtteseket, hímzett terítőket, párnákat, rongybabákat, hímes tojásokat és quilling technikával készült remekműveket is láthatnak.  

Kenyeres Ivanka, a Vajdasági Képzőművészeti Kör elnöke nemcsak ilyenkor, hanem egész évben fáradhatatlanul dolgozik azon, hogy összetartsa, lelkesítse a vajdasági művészeket. A szervezésből a több mint huszonöt éves múltra visszatekintő és dinamikusan fejlődő magyarkanizsai Panda Rádió is kiveszi a részét. Műsorai egész Vajdaságban, valamint Dél-Magyarország területén is elérhetőek. 80 km sugarú lefedettséggel a nap 24 órájában közvetít műsorokat magyar és szerb nyelven.

— A Panda Rádió minden támogatást megad az ilyen rendezvényeknek, mert nagyon fontos, hogy ily módon is ráirányítsuk a figyelmet a nők, a női alkotók értékére és tehetségére. Őszintén remélem, hogy a Vajdasági Képzőművészeti Körrel folytatni tudjuk az együttműködésünket, és még sokáig fennáll majd a kapcsolatunk. Szeretnénk, ha ezeket a hölgyeket még erősebb barátság, összetartozás és megértés tartaná össze a közeljövőben is — emelte ki Kiss Zenóbia, aki házigazdaként megnyitotta a tárlatot. Hozzátette, a kiállítás a nőkről szól, de nemcsak a nőknek, hanem mindenkinek ajánlja.

A kiállított alkotások mellett a közönség csaknem ötven fellépő — óvodások, versmondók, kórusok — előadását is megcsodálhatta.

A Nők tárlata március 8-áig tekinthető meg a Dobó Tihamér Képtár nyitvatartási idejében.

Fényképezte: Puskás Károly

Képgaléria
Hozzászólások
Hozzászólások
0
Hozzászólás küldése
1000 karakter áll rendelkezésére
A megjegyzésekben kifejtett vélemények a hozzászólások szerzőinek magánvéleményei, és nem tükrözik az internetes portál véleményét. A megjegyzéseket moderáljuk és jóváhagyjuk az általános szerződési feltételeknek megfelelően.
Támogatóink
Az oldal sütiket használ, hogy személyre szabjuk a tartalmakat és reklámokat, hogy működjenek a közösségi média funkciók, valamint hogy elemezzük a weboldal forgalmát. Bővebben a "Beállítások" gombra kattintva olvashat.
Az oldal sütiket használ, hogy személyre szabja az oldalon megjelenő tartalmat és reklámokat..