
Hollandia—Katar 2:0
A holland mezőnyfölény a 26. percben érett góllá, amikor Gakpo betört a tizenhatosba, és 15 méterről a bal alsóba lőtt. A második félidő elején újabb gólt szerzett az oranje, ekkor először Depay lövését védte a katari kapus, a kipattanót azonban de Jong pofozta a kapuba. A mérkőzés végéig de Bergwijn távoli lövése a felső lécen csattant. A győzelemmel Hollandia csoportelső, Katar számára pedig véget ért a vb.
(Szalai Attila rajza)
Ecuador—Szenegál 1:2
Ecuadornak elég lett volna a döntetlen a továbbjutáshoz, Szenegálnak viszont feltétlenül szüksége volt a három pontra. Ennek megfelelően az afrikaiak játszottak veszélyesebben, Ecuador pedig túlságosan visszahúzódott saját térfelére, és csak a védekezéssel törődött. Nem úszta meg az első félidőt Ecuador, miután néhány perccel a félidő vége előtt Hincapie felvágta Sarrt, a büntetőt pedig a sértett váltotta góllá. A folytatásban a dél-amerikaiaknak feltétlenül egyenlíteniük kellett, viszont támadójátékuk erőtlennek, ötlettelennek hatott. Valahogy azonban mégis összejött a hőn áhított egyenlítés, amikor egy szöglet után a kapufánál egyedül hagyott Caicedo volt eredményes. Két percig sem örülhettek az ecuadoriak, a 70. percben ugyanis egy szenegáli szabadrúgás után Valencia lábáról a labda Koulibaly elé pattant, aki kíméletlenül bombázott a hálóba, kialakítva ezzel a végeredményt. A sors fintora, hogy annak a Valenciának a hibája vezetett Ecuador kieséséhez, aki az első két fordulóban mindhárom ecuadori gólt szerezte. Az Afrika-Kupa-győztes Szenegáltól bravúr a továbbjutás, hiszen mindezt az Aranylabda-ezüstérmes Sadio Mané nélkül valósította meg.
Az A csoport végeredménye: 1. Hollandia 7; 2. Szenegál 6; 3. Ecuador 4; 4. Katar 0 ponttal.
Anglia—Wales 3:0
A két ősi rivális mérkőzése ezúttal egyoldalú találkozót hozott, melyen az angolok sima győzelmet arattak, és ezzel a B csoport első helyéről kerültek a nyolcaddöntőbe. Az angolok az 50. percben Rashford szabadrúgásból szerzett góljával jutottak vezetéshez, két perc elteltével Foden is a walesi kapuba talált, a harmadik találatot pedig újra Rashford érte el, miután 10 méterről lőtt, és a labda Ward lába között került a kapuba.
Marcus Rashford
Irán — Egyesült Államok 0:1
A döntetlen az irániaknak hozhatott volna továbbjutást, az Egyesült Államok együttese csak győzelemmel juthatott be a nyolcaddöntőbe. Az amerikaiak kezdték jobban a mérkőzést, és néhány kimaradt lehetőség után Pulisic révén megszerezték a vezetést. A Chelsea játékosa megsérült a gólt követően, megpróbálkozott még a játékkal, de a félidőben le kellett cserélni. Irán nagyobb erőket mozgósított a második félidőben, egy gól elegendő lett volna a továbbjutáshoz, az amerikai védelem azonban minden esetben kiválóan hatástalanította a nem túl acélos próbálkozásokat.
A B csoport végeredménye: 1. Anglia 7; 2. Egyesült Államok 5; 3. Irán 3; 4. Wales 1 ponttal. Két nyolcaddöntő párosítása már ismert: Hollandia és az Egyesült Államok szombaton, Anglia és Szenegál vasárnap csatázik a negyeddöntőért.
A szerdai program:
Tunézia—Franciaország (16)
Ausztrália—Dánia (16)
Argentína—Lengyelország (20)
Szaúd-Arábia — Mexikó (20)