Tornyoson a hétvégén megtartották a Szent István-napi kenyérszentelést és a falunapot is. A háromnapos ünnepségen változatos eseményekkel, kézműves-foglalkozásokkal, főzőversennyel és kulturális előadásokkal szórakoztatták a helyieket és az idelátogatókat. A rendezvénysorozaton a falu lakosai mellett több, határon túli testvértelepülés delegációja is részt vett, erősítve a közösségi kapcsolatokat. A zárónapon Falusi Mariann és a Sárik Péter Trió koncertje koronázta meg a hétvége hangulatát.
Augusztus 10-én, a Szent István-napi kenyérszenteléssel egybekötött falunap második napján egy olyan közösség képe tárulhatott a faluba látogatók elé, amely egyszerűen éli mindennapjait, és nem akar másnak tűnni, mint amilyen valójában. Már-már egy vasárnapi, közös családi ebédre emlékeztető ünnepség fogadott a helyi közösség épületének udvarán, mintha egy átlagos délutáni főzőcskézésre, mulatozásra gyűltek volna össze az emberek. Mindenki nagyon segítőkész volt, és szívesen igazított útba.
A szervezők a három nap alatt rengeteg változatos programmal igyekeztek a látogatók kedvére tenni. A pénteki nap, augusztus 9-e főleg a sportok kedvelőinek szólt, számukra labdarúgó-mérkőzésekkel és birkózóbemutatóval készültek. A szombati napon már változatosabb programok várták a gyerekeket és a felnőtteket egyaránt. A délelőtt folyamán is helyet kapott a sport, de olyan, amely a logikai készséget fejleszti. A jelentkezők sakktornán mozgathatták meg agytekervényeiket. Délután kézműves-foglalkozások várták a kicsiket, akik kézügyességüket tehették próbára különféle dolgok alkotásával. A falusi élet hű segítői, a lovak sem maradhattak ki a programokból. Pónilovaglás és lovaskocsikázás közben lehetett barátkozni ezekkel a nagyszerű állatokkal. Nagyszülők az unokákkal, szerelmespárok, családok, barátok szereztek élményt a díszes lovas kocsikon, miközben a falu utcáit járták. Később táncház is várta a gyerekeket, ahol két fiatal oktató szilágysági táncmozdulatokat mutatott a köréjük gyűlt kis gyerekcsoportnak.
Az idei falunapon több kézműves-foglalkozást szerveztek, ahol a gyerekek különféle kézimunkákban vehettek részt — avatott be bennünket Tallós Mónika szervező.
— Az egyik helybeli hölgy vállalta, hogy mákgubóból és levendulából készít babákat. A másik standon gipszfigurákat festhetnek, melyekből hűtőmágnest lehet készíteni, de csinálni lehet textíliából különféle állatkákat is. Van még fonalból alkotó kézimunkacsoport is, ahol fonalból készítenek tárgyakat, figurákat, barátságkarkötőt, valamint lehetőség van papírból virágokat formázni, nagyjából ezzel foglalatoskodhatnak a mai napon a gyerkőcök. A foglalkozások vezetői helybeli önkéntesek. Az egyik helyi gölöncsér is bemutatja munkáját, bevezeti a gyerekeket a szakmája rejtelmeibe, akik megismerkedhetnek az agyaggal, és különféle tárgyakat készítenek, melyeket hazavihetnek. Nagyon lelkesek az itteni emberek, és sokan vállaltak ilyen tevékenységet, hogy minél színesebb legyen az idei program — számolt be az idei, gyermekeknek készült programokról a szervező.
A felnőttek számára kora délután kezdődött a főzőverseny, ahol a szakácsok a legjobb pörköltnek járó elismerésért versenyeztek. Sokan csapatban, barátaikkal, rokonaikkal együtt készítették az ételeket, közben pedig egyéb sütemények, finom falatok is kerültek az asztalra. Az emberek jókedélyű kacajaihoz közvetve az alkoholos italok is hozzájárultak, melyek jól fogytak a melegben. A főzteket háromtagú zsűri bírálta: fontos szempont volt az elkészült étel kinézete, állaga és persze íze. A pörköltek mellett a pálinkák és a kalácsok is megmérettettek, hiszen ezekből is választottak legjobbat.
— Disznópaprikást főzünk, ha minden jól megy, még finom is lesz — mondta Bazsó István tornyosi lakos, a főzőverseny egyik résztvevője. — Több alkalommal vettünk már részt a falunapon, jól érezzük magunkat. A horgászklub keretében főzünk, a klub tagjai négy bográcsban készítik a paprikást. Nem használunk semmilyen különleges receptet, de azért próbálkozunk azzal, hogy eltaláljuk a zsűri ízlését.
— Már harmincharmadik alkalommal szervezzük meg a Szent István-napi kenyérszentelő ünnepséget, mely nagyon fontos számunkra, és hetedik alkalommal szervezünk ugyanarra a napra falunapot is. Testvértelepüléseinknek köszönhetően, illetve a Bethlen Gábor Alapítvány pályázatának segítségével már hetedik éve tudunk ilyen nagyszabású rendezvényeket tartani. A mai napon 40 bográcsban fő a pörkölt, nagyon sok külföldi vendégünk is van. Olyan programokat igyekeztünk összeállítani, amelyek a helyiek és az idelátogatók igényeit is kielégítik — mondta Kis Bicskei Árpád, a tornyosi Herőce Polgárok Egyesületének elnöke, az egyik fő szervező.
A színház két formában is helyet kapott a rendezvényen: bábjátékot adott elő az adai Jancsi Bohóc Bábszínháza Egyesület, majd a későbbiekben a nézők megtekinthették a tanyaszínházasok előadását, akik Szigligeti Ede A cigány című művét vitték színpadra. A kulturális élmény az este folyamán csak bővült, hiszen Miklós Miklós zenekarával utcabál kerekedett a nap végére.
Augusztus 11-e, a több napon át tartó eseménysorozat utolsó napja szentmisével kezdődött, majd az ünnepi műsor a zentai mazsorettek táncbemutatójával és a zentai fúvószenekar műsorával gyarapodott. A nap Falusi Mariann és a Sárik Péter Trió koncertjével zárult.
A mulatságon nemcsak Tornyos lakosai vettek részt, hanem öt másik, határon túli testvértelepülés delegációja is képviseltette magát. Jelen voltak Bodrogszerdahely, Dunaszentgyörgy, Gelence, Gerendás és nem utolsósorban Nagypáli Önkormányzatától is.
Mento Zoltán, a szlovákiai Bodrogszerdahely polgármestere elmondta, hogy örömmel vettek részt az eseményen, melyen harmadik alkalommal voltak jelen. Kiemelte a települések közötti jó együttműködést, valamint azt is, hogy Bodrogszerdahelyen nemzetközi ételkóstolót rendeztek, ahol a résztvevők hagyományos, a térségükre jellemző ételekkel mutatkoztak be. Jöttek Erdélyből, Felvidékről és Vajdaságból, így találták meg egymást a testvértelepülésekkel. Hozzátette, hogy a távolságok ellenére ezek az alkalmak segítenek közelebb hozni egymáshoz a testvértelepüléseket, és megismerni egymás kultúráját.
Kirnyákné Balogh Mária, a magyarországi Dunaszentgyörgy polgármestere a rendezvény kapcsán elmondta, hogy negyedik alkalommal vesz részt az eseményen, és kiemelte a települések közötti szoros kapcsolatot. Hozzátette, hogy örömmel segítenek Tornyosnak a rendezvény megvalósításában, és igyekeznek minél több embert bevonni az eseménybe.