Zárjuk az évet, nyitjuk a nyarat! Ezzel a címmel tartotta meg évadzáró műsorát a csókai Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület. A zenés, táncos programban a gyermekcsoportok és vendégeik mutatkoztak be.
Az egybegyűlteket Kiss Tóth Erika, a Móra Ferenc MME elnöke köszöntötte. Elmondta, a közönségre váró színes kavalkádban nemcsak a csókai gyermekek lépnek fel, hanem a barátaik is, akik Kelebiáról, Ludasról, Törökkanizsáról érkeztek. A tánccsoportok közös jellemzője, hogy mindegyik oktatója, koreográfusa Varga Viola és Gazsó Tibor Somi.
A házigazda egyesületből a Kis Topogó és a Topogó tánccsoport késztette tapsra a közönséget. Az utóbbiakra a kazárbokri csárdás előadása után meglepetés várt: mivel az ősszel lesz tíz éve, hogy együtt táncolnak, az egyesülettől különleges ajándékot, a Talentum Gyermek- és Ifjúsági Néptánctáborban való részvételi lehetőséget kaptak.
A csókai évadzárón Kelebiáról a Vackor, Törökkanizsáról a Tiszavirág, Ludasról a Libabál néptáncegyüttes örvendeztette meg egy-egy műsorszámmal a jelenlévőket.
A csókai Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület Gyöngyvirág citeracsoportja dunántúli és rábaközi dalokat adott elő, majd az oktatójuk, a Plakett díjjal kitüntetett Mihók Attila duóban is zenélt Márki Majával, illetve Keszity Denisszel. A furulyások közül Dienes Álmos szintén a tanárával, Recskó Szabolccsal lépett színre.
A hazai színeket képviselte a Kék Cinkék irodalmi csoport két, többszörösen díjazott, sikeres versmondója, Balunovity Anna és Jaksa Dominika is.
A kelebiai Bodza citerazenekar, Mihók Attila szakmai felkészítővel és Gazsó Tibor Somival kiegészülve, a vendéglátók tiszteletére csókai népdalcsokrot hozott.
A táncokhoz a talpalávalót, majd a táncházban a muzsikát Juhász Gyula, Szabó András és Jovánovity Péter szolgáltatta.
A rögtönzött udvari fellépőtér hátterét a csókai Százszorszép kézimunkacsoport kiállítása díszítette. A szorgos kezű asszonyok azokat a falvédőket mutatták be, amelyekkel a Vajdasági Kézimunka-kedvelők Szövetsége pályázatán díjakat érdemeltek ki.
Kiss Tóth Erika hangsúlyozta, az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő nyílt és meghívásos pályázatot hirdetett a Csoóri Sándor Alapból a népi kultúra közösségteremtő műfajainak támogatására. Ezen az egyesület is részt vett, és a megnyert eszközökből fedezték egész évben a csoportok munkáját. Emellett a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. és Csóka Község Önkormányzata hathatós működési támogatásával valósult meg a bemutatott program. A tartalmas délután lezárásához a szülők közbenjárására sütemény került az asztalokra, de a frissen sült tejfeles lángosnak sem tudott senki ellenállni, a fenséges csemege ugyanis az utolsó falatig elfogyott.
Fényképezte: Tóth Lívia