Pöngettyű és Kicsi csillag Tóth Lívia fotója- A mai napot semmiféle dátumhoz sem kötöttük, egyszerűen csak szerettünk volna együtt lenni és megosztani mindenkivel az elmúlt tanév sikereit és örömeit, amelyekben szakcsoportjainknak részük volt - mondta Kiss Tóth Erika, a csókai Móra Ferenc M...
Pöngettyű és Kicsi csillag Tóth Lívia fotója |
- A mai napot semmiféle dátumhoz sem kötöttük, egyszerűen csak szerettünk volna együtt lenni és megosztani mindenkivel az elmúlt tanév sikereit és örömeit, amelyekben szakcsoportjainknak részük volt - mondta Kiss Tóth Erika, a csókai Móra Ferenc Művelődési Egyesület elnöke az évadzáró műsoruk kezdetén.
A Művelődési Ház nagytermében közös produkcióval mutatkozott be a nemrégiben alakult Pöngettyű és Kicsi csillag citerazenekar, fellépett a Pilike leánykórus, amely az idei Szólj, síp, szólj! vetélkedőn felsős kategóriában arany minősítést érdemelt ki, Szabó Regina és Basa Eszter, a Kék cinkék irodalmi csoport tagjai verset mondtak. Ha bemögyök a csókai nagykertbe címmel dél-alföldi táncot adott elő a Topogó csoport, de a közönség nemcsak őket, hanem a ''nagyokat”, a Sóvirág táncosait is hatalmas tapssal jutalmazta. Az összeállításból természetesen nem maradhatott ki a közkedvelt, számos díjat és rangos elismerést kiérdemelt Csalogány asszonykórus és Rákóczi férfikórus sem. Az est vendége a szabadkai Juhász zenekar volt, nemcsak a tánccsoportokat kísérte, hanem Kiss Tóth Máté ifjú hegedűs szárnypróbálgatását is.
Az érdeklődők az előcsarnokban a kézimunkacsoport, valamint a gyűjtők és a helytörténészek kiállítását tekinthették meg. A programban elhangzott, hogy az egyesületben szorgalmasan gyakorol a veterán tánccsoport is, amelynek próbáira továbbra is várják a csatlakozni vágyó új tagokat.
Kiss Tóth Erika végül köszönetet mondott állhatatos támogatóiknak, a Szülőföld Alapnak, a Nemzeti Kulturális Alapnak, a Szekeres László Alapítványnak, a tartományi titkárságoknak, a községnek, a helyi közösségnek és a helybeli Művelődési és Oktatási Központnak. Emlékeztetett arra is, hogy a csókai Móra Ferenc Művelődési Egyesület 1969 végén vagy 1970 elején született meg olyan emberek közreműködésével, akiket a hitük és a meggyőződésük vezérelt. Arra kérte a jelenlevőket, vigyék hírét a faluban, hogy várják mindazokat, akik az elmúlt negyven évben bármit tettek az egyesületért, hozzájárultak a munkájához, illetve hírnevének az öregbítéséhez.