home 2024. március 29., Auguszta napja
Bronzérem öttusában
2021.08.06.
LXXVI. évf. 31. szám

Kovács Sarolta bronzérmet nyert öttusában, ezzel a magyar öttusasport 23. olimpiai érmét szerezte meg.

Sokáig az is bizonytalan volt, hogy a magyar versenyző részt vehet-e az olimpián, mivel mélyvénás trombózisban szenvedett, lóra szinte nem is ülhetett az olimpiai játékok előtt. A harmincéves, a 2019. évi moszkvai világbajnokságon aranyérmes Kovács az úszás, a bónuszvívás és a lovaglás után a 3. helyen állt, amit az utolsó kombinált számban (lövészet és futás) is sikerült megőriznie, és a brit Katie French, valamint a litván Laura Asadauskaite mögött a 3. helyen ért célba. A másik magyar versenyző, Gulyás Michelle a 12. helyen végzett.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt