home 2026. június 13., Antal napja
Online előfizetés
Belgrádi győzelem a Palicsi-tavon
Tóth Tibor
2026.05.15.
LXXXI. évf. 19. szám
Belgrádi győzelem a Palicsi-tavon

A Palicsi Vitorlásklub szervezésében, a Vajdasági és a Szerbiai Vitorlásszövetség támogatásával a Palicsi-tavon 20. alkalommal rendezték meg a délkelet-európai bajnokságot (SEEOOC), melyen 47 magyarországi, montenegrói, észak-macedóniai és szerbiai vitorlázó optimista hajóosztályban mérettette meg magát. 

A végső győzelmet a belgrádi Katarina Prica (AJK Beograd) szerezte meg, a 2. helyen a balatonfüredi Fazék Colin végzett, a 3. helyen pedig a montenegrói Helena Vukasović (JK Lahor) zárt. A Németh Zoltán-trófeát az első regattát megnyerő Katarina Prica érdemelte ki, a Đorđe Ristićről elnevezett serleget pedig a Beograd Vitorlásklub képviselője vehette át.

A szerbiai válogatott két-két arany- és ezüstérmet nyert a romániai Európa Kupán. A Konstancában rendezett viadalon a szerbiai együttesből aranyérmet Bozoki Andrej (a sportminisztérium ösztöndíjasa) nyert összesítettben a 21 éven aluliak között Ilca 7-es hajóosztályban, valamint a dobogó legfelső fokára állhatott Boja Krisztina (szintén a minisztérium ösztöndíjasa) is Ilca 6-os hajóosztályban. Ezüstérmet Nenad Zakić (U21-es kategória, Ilca 7) és Veljko Simonović (fiúk, Ilca 4) szerzett.

Képgaléria
Hozzászólások
Hozzászólások
0
Hozzászólás küldése
1000 karakter áll rendelkezésére
A megjegyzésekben kifejtett vélemények a hozzászólások szerzőinek magánvéleményei, és nem tükrözik az internetes portál véleményét. A megjegyzéseket moderáljuk és jóváhagyjuk az általános szerződési feltételeknek megfelelően.
Támogatóink
Az oldal sütiket használ, hogy személyre szabjuk a tartalmakat és reklámokat, hogy működjenek a közösségi média funkciók, valamint hogy elemezzük a weboldal forgalmát. Bővebben a "Beállítások" gombra kattintva olvashat.
Az oldal sütiket használ, hogy személyre szabja az oldalon megjelenő tartalmat és reklámokat..