Megérkezett Szerbiába az Európai Tanács elnöke. António Costat a szerb államfő fogadta a repülőtéren.
Az Európai Tanács elnökének szerbiai látogatása fontos ösztönzést jelent az ország és az Európai Unió kapcsolatainak további erősítéséhez, és megerősíti annak a párbeszédnek a jelentőségét, amelyet európai partnereinkkel folytatunk egy olyan időszakban, amikor mindannyiunk számos kihívással néz szembe – írta Aleksandar Vučić a Facebookon.
Szerbia elkötelezett a reformprogram felgyorsítása és az európai integrációs folyamat felelősségteljes megközelítése mellett, miközben az Európai Unióhoz való csatlakozás továbbra is stratégiai célunk marad – fogalmazott. Továbbá azt írta, úgy véli, most jött el az ideje annak, hogy a Nyugat-Balkán európai perspektíváját konkrét lépésekkel és erősebb politikai támogatással tovább erősítsék.
Forrás és fotó: Facebook/Aleksandar Vučić