Wischer Johann, Szabó László, Vidnyánszky Attila, Kis Domonkos Márk és Pataky András (Herédi Krisztián felvételei)
Az esemény különlegessége az volt, hogy az összejövetelt első alkalommal szervezték meg a határon túl, méghozzá Vajdaságban, a Zentai Magyar Kamaraszínház vendéglátásával.
A rendezvény kezdetén Wischer Johann, a Zentai Magyar Kamaraszínház igazgatója köszöntötte az egybegyűlteket, majd bemutatta az általa vezetett intézmény tevékenységét.
Pásztor István, a Tartományi Képviselőház és a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke kifejtette, az, hogy a társaság éppen Zentát választotta a közgyűlése helyszínéül, nem csak a színházaink, hanem a közösségünk elismerése is.
Ceglédi Rudolf polgármester szintén nagy megtiszteltetésnek nevezte, hogy Zenta lehet a rendezvény házigazdája. 1216, a város első írásos említésének dátuma, és 1697, a zentai csata éve mellett a polgármester a község életének szempontjából meghatározónak tartja 2008-at is, amikor megalakult a Zentai Magyar Kamaraszínház.
A mintegy hatvan tagszervezetet számláló, és ezzel a legnagyobb magyar színházi érdekképviseletnek számító szakmai fórum napirendjén számos olyan kérdés szerepelt, amelyek meghatározhatják a magyar színházi élet jelenét és jövőjét is. Ezekről a több órán át tartó ülés után sajtótájékoztatón számoltak be az újságíróknak.
Szabó László, a Magyar Teátrumi Társaság titkára mindenekelőtt bejelentette, hogy Kis Domonkos Márk, a Váci Dunakanyar Színház igazgatója és Pataky András, a Soproni Petőfi Színház igazgatója személyében két új alelnököt választottak.
Vidnyánszky Attila, a Magyar Teátrumi Társaság elnöke és a Nemzeti Színház igazgatója kiemelte, a megbeszélésen szóba került az előadó-művészeti törvény módosítása, a befogadó helyek fontossága, amelyek közel egymillió nézőt szolgálnak ki országszerte, éppen ezért arra törekszenek, hogy a közönség vidéken is minőséges előadásokat kapjon. Beszéltek az amatőr színjátszás újjáélesztéséről, a Színházba mentem! című programjukról, a POSZT-ról, a hosszú távú stratégia megfogalmazásáról, a képzésekről, az ifjúság színházi neveléséről.
Wischer Johann örömét fejezte ki, hogy a Zentai Magyar Kamaraszínház része a Magyar Teátrumi Társaságnak, mert ez a tagság a határok ellenére is átjárhatóságot jelent nekik. Abban is egyetértenek a szakmai szervezettel, hogy a nézőt nem csak a színházban kell keresni, ezért a megalakulásuk óta tájolással is foglalkoznak, a középiskolákba pedig tantermi produkciókat visznek.
Az együttműködéshez hozzátartozik, hogy nem csak ők vendégszerepelnek az anyaországban, hanem az ottani társulatok is egyre gyakrabban lépnek fel Zentán. Februárban például a Magyar Teátrumi Társaság jóvoltából nagy sikerrel szervezték meg a Tisza parti városban a Teátrum Neked! – Zentai Teátrumi Napok elnevezésű háromnapos fesztivált.