Török Tibor, Farkas Krisztina, Kothenc Éva és Nagy Mélykúti Anna - Tóth Lívia fotójaA csókai középiskola fodrász szakos tanulói, Kothenc Éva tanárnő diákjai kiváló eredménnyel tértek haza a 15. országos diákvetélkedőről, melyet tizenöt oktatási intézmény részvételével Velika Planán tartotta...
Török Tibor, Farkas Krisztina, Kothenc Éva és Nagy Mélykúti Anna - Tóth Lívia fotója |
A csókai középiskola fodrász szakos tanulói, Kothenc Éva tanárnő diákjai kiváló eredménnyel tértek haza a 15. országos diákvetélkedőről, melyet tizenöt oktatási intézmény részvételével Velika Planán tartottak meg. Nagy Mélykúti Anna harmadik osztályos tanuló a női hajvágás kategóriában az első helyet szerezte meg, a négytagú csapat, melynek Annán kívül Csabai Csilla, Dobó Klarissza és Farkas Krisztina volt a tagja, összesítésben az ötödik helyen végzett.
A tanárnő büszkén említette, hogy a versenyen a csókai csoport sok dicséretet kapott.
- Nagy öröm ez számomra, mert szívesen foglalkozom a diákokkal. Ezt a munkát csak szívvel-lélekkel, jókedvvel lehet végezni. Nekem a fodrászat az életem, az örömöm, szeretném átadni a tudásomat a gyerekeknek.
Nagy Mélykúti Anna kérdéseinkre válaszolva elmondta: a megmérettetésre sokáig készültek, két-három hónapon át gyakorolták a hajvágást és a konty készítését.
- Nemcsak hogy elképzeltem, hogyan vágom majd le a modellem haját, de már ezzel is álmodtam. A verseny kezdetén nagyon ideges voltam, de utána megnyugodtam, mert úgy éreztem, hallom a tanárnő biztató hangját. Valami vitte a kezemet, bíztam magamban, biztos voltam abban is, hogy jól sikerült a munkám. A zsűri azonban a teljes külső megjelenést értékeli, a frizurán kívül a sminket, a ruhát, a cipőt, a kiegészítőket, vagyis mindenre nagyon kell ügyelni. Én például szeretek sminkelni, de a versenyre másként, sokkal erősebben kell, és ebben is segített a tanárnő, csakúgy, mint a ruha kiválasztásában.
Manapság a fiatalok, a lányok és a fiúk egyaránt kedvelik az extrém színeket, az aszimmetrikus vágást, egyszóval azt, ami egyedi, ami másnak nincs. Mivel én az idén végzős vagyok, szeretném magam tovább képezni, aztán szalont nyitni. A lakhelyemen, Zentán több kiváló fodrász van, de úgy gondolom, ha jól végzem a munkámat, nekem is lesznek kuncsaftjaim. Most már tudom, hogy ezt a szakmát szeretni kell, de amikor beiratkoztam, akkor ez az érzés még nem volt meg bennem. Az utcán is az emberek hajviseletét figyelem, és elgondolkozom azon, hogy kinek milyen frizurát kreálnék. Tudom, sok fodrász egyszerűen csak teljesíti a hozzá betérők kívánságát, és nem törődik azzal, hogy a frizura jól áll-e a viselőjének, illik-e az arcához. Én nem leszek ilyen, ezt már eldöntöttem.
- Eddig sem vallottunk szégyent, de az első helyre különösen büszkék vagyunk - hangsúlyozta Török Tibor, a csókai középiskola igazgatója, és az elhangzottakhoz hozzáfűzte, hogy ha nem lennének támogatóik, elsősorban az önkormányzat, valamint több más vállalat és magánszemély, akkor az oktatási intézménynek bizonyára nem állna módjában pénzelni a tanulók részvételét a versenyen. Az első díj egyébként felveti annak a lehetőségét is, hogy az országos diákvetélkedő jövő évi házigazdája Csóka legyen.