A KMV nem tud csalódást okozni

A KMV nem tud csalódást okozni

Idén 52. alkalommal került megrendezésre a Középiskolások Művészeti Vetélkedője, ami változatlan népszerűségnek örvend, hiszen egy bemutatkozási lehetőség a fiatalok számára.


Gutácsi Lukács felvétele


Március 29-én Temerinben a néptáncé és a népzenéé volt a főszerep. Április 5-én és 6-án Zentán a Művelődési Házban került megrendezésre a Középiskolások Szín- és Filmművészeti Vetélkedője, ahol Krizsán Szilvia, színművész, Bicskei Zoltán, filmrendező, és Mészáros Gábor, színművész értékelte a fiatalok munkáját.

A legjobb előadás: A Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium csapata (Szabadka): Kucsov Borisz: Félelem és reszketés Szabadkán
Tökéletes összjáték és forma: A Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói (Zenta): Füzér
Legerősebb csapatszellem: Népkör MMK Fabula Rasa Színjátszó Grund (Szabadka): Semmi
Legjobb női szereplők: Cserevics Skolasztika, Pintér Fanny
Legjobb férfi szereplők: Ágyas Ádám, Szabó Róbert
 
Különdíjak:
Tanyaszínház különdíj, részvétel az idei előadásban: Szőnyi Márton, Greguss Lilla
Részvétel a Vajdasági Magyar Amatőr és Diákszínjátszók Tizenkettedik Táborában: Blazsnyik Zsaklina
A Képes Ifjúság különdíja: Bálint Eszter
A Zentai Magyar Kamaraszínház előadásának megtekintése: Népkör MMK Fabula Rasa Színjátszó Grund (Szabadka)
A szabadkai Népszínház előadásának megtekintése: A Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói (Zenta)
A szabadkai Kosztolányi Dezső Színház előadásának megtekintése: Grund (Óbecse)
Az Újvidéki Színház előadásának megtekintése: A Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium csapata (Szabadka)
A Thurzó Lajos Művelődési és Oktatási Központ és a magyarkanizsai Regionális Kreatív Műhely különdíja: Dédovity Tomity Lea, Varga Andrea, Bicskei Armand, Tóth Orsolya, Bata Zsombor, Farkas Trisztán
 
A filmek díjai:
A legjobb film: Tudod, milyen? (Szabadka)
Legjobb etüd: Szerelemre várva (Ada)
Jó témaválasztás: Linda (Magyarkanizsa)
 
Különdíjak:
A Thurzó Lajos Művelődési és Oktatási Központ és a magyarkanizsai Regionális Kreatív Műhely különdíja: Szloboda Szonja, Nyilas Orsolya

 

Április 12-én Óbecsén rendezték meg a beszédművészeti, a megzenésített versek, illetve a slam poetry vetélkedőjét, amelyen Toldi Éva, egyetemi tanár, Beszédes István, szerkesztő-költő, és Benedek Miklós, költő volt a zsűri.

A beszédművészeti vetélkedő eredményei

PRÓZAMONDÁS
1. Pintér Fanny – Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
2. Cakó Eszter – Egészségügyi Középiskola, Zenta
3. Gresák Lea – Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
 
DRÁMAI MONOLÓG
1. Bagi Natália – Április 7. Egészségügyi Középiskola, Újvidék és Szabó Róbert – Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
2. Dedovity Tomity Lea – Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka
3. Dudás Norbert – Bosa Milićević Közgazdasági Középiskola, Szabadka
 
NÉPMESEMONDÁS
1. Cakó Eszter – Egészségügyi Középiskola, Zenta
2. Zórád Bernadett – Április 7. Egészségügyi Középiskola, Újvidék
 
VERSMONDÁS
1. Ágyas Ádám – Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
2. Németh Imre – Műszaki Iskola, Óbecse
3. Farkas Trisztán
 
MEGZENÉSÍTETT VERSEK VETÉLKEDŐJE
1. Jerasz Kornél, Jerast Viktória, László Árpád, Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
2. Nagy Anita, Berec Blanka, Szabó Zsuzsanna, Jusztin László, Novák Dominik Alex, Varga Klaudia, Gimnázium, Óbecse és Tóth Zsuzsanna, Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
 
SLAM POETRY VETÉLKEDŐ
1. Varga Dóra
2. Ács Edvin
3. Farkas Naomi
Különdíj: Kiss Edvárd
 

Irodalmi vetélkedő

VERS
1. Szabó Réka Dorottya – Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
2. Pletikoszity Dávid – Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka
3. Törteli Réka – Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
 
NOVELLA
1. Futó Erika – Műszaki Iskola, Óbecse
2. Lukács Ramóna – Szabadkai zeneiskola, Szabadka
3. Szögi Klaudia – Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
A Képes Ifjúság különdíja: Mészáros Sámuel – Zentai Gimnázium, Zenta
 
PUBLICISZTIKA
1. Nyilas Orsolya – Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
2. Bognár Nóra – Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
3. Lassú Ivett – Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
 
ÉRTEKEZŐ PRÓZA
1. Paróczi Orsolya – Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
2. Toldi Ádám – Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium, Szabadka
3. Kratok Gyula – Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
 
HUMORESZK
1. Tóth Szilárd – Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
2. Kovács Erik – Ivan Sarić Műszaki Iskola
3. Rózsa Bettina – Dositej Obradović Középiskola, Törökkanizsa
Szeretne értesülni, ha új cikk jelenik meg Múzsaidéző rovatunkban? Iratkozzon fel értesítőnkre!

E-mailben értesíteni fogjuk Önt az új cikkekről. Feliratkozáshoz kérjük adja meg a nevét és az e-mail címét.

Hozzászólások

Kapcsolódó cikkek

A KMV nem tud csalódást okozni
Múzsaidéző
A KMV nem tud csalódást okozni
Múzsaidéző
Facebook

Támogatóink