Az Észak-bácskai Magyar Pedagógusok Egyesülete XIV. alkalommal szervezte meg a vajdasági szintű, a Magyar Nemzeti Tanács által kiemelt jelentőségű és a szerbiai Oktatási Minisztérium által elismert Általános Iskolások Művészeti Vetélkedőjét 2015. április 18-án. Íme a díjazottak névsora, és néhány felvétel a versenyről:
Szólóének kategória (Zeneiskola, Szabadka)
1—2. osztály:
- Koncz Antónió, Petőfi Sándor Á. I., Óbecse
- Rózsa Heléna, Kis Ferenc Á. I., Tóthfalu
- Kovács Viktória, Kis Ferenc Á. I., Oromhegyes—Orom
3—4. osztály:
- Fogarasi Anna, Miroslav Antić Á. I., Palics
- Tallós Hédi, Petőfi Sándor Á. I., Óbecse
- Lévai Balázs, Cseh Károly Á. I., Ada
5—6. osztály:
- Fenyvesi Zénó, Petőfi Sándor Á. I., Óbecse
- Balla Anita, Petőfi Brigád Á. I., Kúla
- Ivánovics Viktor, Dositelj Obradović Á. I., Újvidék
7—8. osztály:
- Borbély Jácint, Hunyadi János Á. I., Csantavér
- Andić Leila, Majsai Úti Á. I., Szabadka
- Ozsvár Lilien, Jovan Mikić Á. I., Szabadka
Felsős színjátszók (Kosztolányi Dezső Színház, Szabadka)
- Hunyadi János Á. I., Csantavér
- Október 10. Á. I., Kispiac
- Szervó Mihály Á. I., Padé
Legjobb színésznő: Sárkány Enikő, Október 10. Á. I., Horgos
Legjobb színész: Tomić Teodor, Nikola Tesla Á. I., Topolya
Majsai Úti Általános Iskola
Versmondás
1—2. osztály:
- Kovács Leóna, Petőfi Sándor Á. I., Óbecse
- Erdei Anna Dorka, Ady Endre Kísérleti Á. I., Kishegyes
- Alács Varró Emese, Moše Pijade Á. I., Pacsér
3—4. osztály:
- Ajtai Balázs, Jovan Jovanović Zmaj Á. I., Szabadka
- Tóháti Regina, Október 10. Á. I., Szabadka
- Lukács Melissza, Kókai Imre Á. I., Temerin
5—6. osztály:
- Sziveri Éva, Kókai Imre Á. I., Temerin
- Cucity Ivan, Nikola Đurkovića Á. I., Bácsfeketehegy
- Szőke Rebeka, Ady Endre Kísérleti Á. I., Kishegyes
7—8. osztály:
- Kőműves Csaba, Ady Endre Kísérleti Á. I., Kishegyes
- Bagi Natália, Petőfi Sándor Á. I., Óbecse
- Pacal Andrea, József Attila Á. I., Kupuszina
Alsós színjátszók
- Október 10. Á. I., Kispiac
- Kis Ferenc Á. I., Oromhegyes
- Cseh Károly Á. I., Ada
Legjobb színészlány: Bicskei Viola, Kis Ferenc Á. I., Oromhegyes
Legjobb színészfiú: Sarnyai Valentin, Szervó Mihály Á. I., Muzslya
Környezetnyelv — versmondás
1—2. osztály:
- Berček Marčelo, Petőfi Sándor Á. I., Óbecse
- Krčelić Mirela, Jovan Jovanović Zmaj Á. I., Szabadka
- Subakov Vasja, Zdravko Gložanski Á. I., Óbecse
3—4. osztály:
- Mrđanov Aleksandra, Petőfi Sándor Á. I., Óbecse
- Bal Maravić Mila, Jovan Jovanović Zmaj Á. I., Szabadka
- Bico Viktor, Majsai Úti Á. I., Szabadka
5—6. osztály:
- Fabri Maja, Majsai Úti Á. I., Szabadka
- Emilia Brešćanski, Széchenyi István Á. I., Szabadka
- Pepac Sara, Zdravko Gložanski Á. I., Óbecse
7—8. osztály:
- Mila Prćić, Széchenyi István Á. I., Szabadka
- Marija Marčetić, Széchenyi István Á. I., Szabadka
- Frank Nikoleta, Majsai Úti Á. I., Szabadka
Prózamondás
3—4. osztály:
- Kéri Sándor Botond, Jovan Jovanović Zmaj Á. I., Szabadka
- Herbatyényi Zalán, Petőfi Sándor Á. I., Óbecse
- Vanka Réka, Ady Endre Kísérleti Á. I., Szabadka
5—6. osztály:
- Szemendri Tamás, Petőfi Sándor Á. I., Óbecse
- Répási Nikoletta, Samu Mihály Á. I., Óbecse
- Szalai Klaudia, Petőfi Sándor Á. I., Hajdújárás
7—8. osztály:
- Kisutcai Szilárd, Petőfi Sándor Á. I., Óbecse
- Balley Ingrid, Petőfi Sándor Á. I., Hajdújárás
- Paulyuk Jenifer, Ady Endre Kísérleti Á. I., Kishegyes
Műveltségi teszt
7. osztály:
- Bozsó Szintia, Miroslav Antić Á. I., Palics
- Pintér Attila, Majsai Úti Á. I., Szabadka
- Paróczi Orsolya, Ady Endre Kísérleti Á. I., Kishegyes
Szép beszéd
7—8. osztály:
- Bálint Beáta, Ivan Goran Kovačić Á. I., Szabadka
- Domonkos Dominika, Majsai Úti Á. I., Szabadka
- Kolinger Maxwell, Cseh Károly Á. I., Ada
Képzőművészet
1—2. osztály:
- Bosnyák Martin, Október 10. Á. I., Szabadka
- Rizsányi Melánia, Ivan Goran Kovačić Á. I., Szabadka
- Molnár Petra, Október 10. Á. I., Szabadka
3—4. osztály:
- Lázár Lea, Miloje Čiplić Á. I., Törökbecse
- Süge Réka, Miroslav Antić Á. I., Palics
- Francia Anna, Kis Ferenc Á. I., Szilágyi
Különdíj: Bilicki Szilárd Stevan Sremac Á.I. Zenta
5—6. osztály:
- Horváth Veronika, Október 10. Á. I., Horgos
- Sinkovics Eleonóra, Hunyadi János Á. I., Csantavér
- Végső Vivien, Nikola Đurkovića Á. I., Bácsfeketehegy
7—8. osztály:
- Jenei Anita, Petőfi Sándor Á. I., Királyhalom
- Berényi Dorina, Hunyadi János Á. I., Csantavér
- Mák Leóna, Kizúr István Á. I., Szabadka
Különdíj:
— Mogyorósi Vivien, Nikola Tesla Á. I., Topolya
— Zsiga Anett, Jovan Jovanović Zmaj Á. I., Szabadka
Fogalmazás
3—4. osztály:
- Márton Máté, Jovan Jovanović Zmaj Á. I., Szabadka
- Kolacsevity Lora, Széchenyi István Á. I., Szabadka
- Sziveri Móra Ágota, Majsai Úti Á. I., Szabadka
5—6. osztály:
- Tóth Noémi, Jovan Mikić Á. I., Szabadka
- Süli Ákos, Széchenyi István Á. I., Szabadka
- Purger Doroti, Kis Ferenc Á. I., Oromhegyes—Orom
7—8. osztály:
- Benkó Ferenc, Ady Endre Kísérleti Á. I., Kishegyes
- Nyilas Sára, Kis Ferenc Á. I., Oromhegyes—Orom
- Kiss Mária, József Attila Á. I., Kupuszina
Versírás
7—8. osztály:
- Varga Klaudia, Samu Mihály Á. I., Óbecse
- Guzsvány Martina, József Attila Á. I., Kupuszina
- Kőrösi Kitti, Cseh Károly Á. I., Ada